Select Page

01/10/2016 (sobota), 14:00 – 17:00, Plaża Saska Kępa:

Jesienny wyścig w II edycji regat wioślarskich o “Złotą Marchewkę”.

Mamy zaszczyt poinformować, że 1 października 2016 r., na plaży Saska Kępa w Warszawie odbędzie się jesienny wyścig w II edycji regat wioślarskich o “Złotą Marchewkę”.
II edycja regat obejmuje regaty na otwarcie letniego sezonu wioślarskiego nad Wisłą (które odbyły się 18 czerwca 2016 r. ) i regaty na jej zakończenie. Letnimi zmaganiami otworzyliśmy wakacyjny sezon nad Wisłą, jesienne będą go zamykać.

Przewidywany sparing ma następującą formułę:

  1. Wyścig o Złotą Marchewkę:
    Rozgrywany będzie na hamburkach, które są łodziami stabilnymi i łatwymi do nawigacji. Odbędzie się na trasie między brzegami Wisły, plażą Saska Kępa, a plażą przy Porcie Czerniakowskim. Udział w tej rywalizacji mogą wziąć wszyscy amatorzy wioślarstwa niezależnie od wieku. Nie jest wymagane doświadczenie zawodnicze, regaty są otwarte dla wszystkich. Przewidujemy wsparcie instruktorów i wstępny pokaz techniki wioślarstwa przed przystąpieniem do wyścigu.
  2. Oficjalna defilada
    Regaty otworzy defilada na zabytkowej łodzi Towarzystwa Wisła Dla Wioślarzy w strojach “z epoki”.  Nawiązanie do przedwojennej popularności wioślarstwa w Warszawie ukaże długą historię tego sportu w Stolicy.

Nad właściwym przebiegiem rywalizacji czuwać będą sędziowie, odpowiedzialni za mierzenie czasu zawodnikom i stosowanie odpowiednich przeliczników. Wszystkie jednostki na wodzie będą asekurowane. Osobom o bardzo niskim poziomie umiejętności, asystować będą doświadczeni wioślarze.
Nieodzownym elementem wydarzenia jest na bieżąco produkowany na wiślanej plaży Saska Kępa, zdrowy sok marchwiowy (z jabłkiem), do wypicia którego zobligowani są wszyscy uczestnicy zawodów oraz ich kibice. Impreza, obok aspektu rywalizacji sportowej promuje zdrowy styl życia i ma charakter pikniku, gdzie panuje atmosfera dobrej zabawy w miłym towarzystwie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00 na plaży Saska Kępa. Biegi o „Złotą Marchewkę” będą trwały od godziny 14.00 do 17.00.  Regaty mają charakter otwarty.

14195995_1180430268697311_2795425985963817301_o