Select Page

16/10/2016 (niedziela), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Wieczór z Polskim Tangiem.

To koncert przepełniony nostalgią polskich tang. Romantyczne i zarówno melancholijne melodie otoczą publiczność i przeniosą ją do klimatów przedwojennej Warszawy!

Wystąpi Magdalena Lechowska i Mateusz Chmielewski, niezwykłe połączenie temperamentnego śpiewu i lirycznej gry na akordeonie

Charyzmatyczna wokalistka Magdalena Lechowska to polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską. W 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. Brała udział między innymi na festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga” w Brzegu oraz podczas licznych wernisaży wystawy fotografii „Tango Argentino” autorstwa S. Markowskiego. Obecnie to jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i wykorzystująca latynoską stylistykę w interpretacji polskich tang!

Akordeonista Mateusz Chmielewski jest absolwentem wydziału instrumentalnego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji, pracując pod okiem wybitnych pedagogów i wirtuozów. Jest stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość. Od wielu lat pasjonuje się tangiem. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych, jak kompozycje Astora Piazzolli.

Fragmenty recitalu z listopada zeszłego roku:

/ bilety 25 zł /