Select Page

29/11/2016 (wtorek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Muzyczna Scena Off: Ola Bilińska i Daniel Pigoński „Bye Bye Butterfly”.

Ola Bilińska – zjawiskowa wokalistka, multiinstrumentalistka potrafiąca doskonale zauroczyć swoją muzyką kompozytorka.
O jej dwóch ostatnio nagranych w języku jidysz kapitalnych płytach: „Berjozkele” i „Libelid” śmiało można powiedzieć, że stały się autentycznymi wydarzeniami na polskim rynku muzycznym. Ola jest renesansowo wręcz różnorodna w swojej muzycznej aktywności: twory autorskie projekty, współpracuje z kultową formacją Mitch & Mitch, jest liderką mistyczno-folkowego zespołu Babadag, współpracuje z Andrzejem Smolikiem, Mikołajem Trzaską, Maciem Morettim, Danielem Pigońskim.
Daniel Pigoński – znakomity instrumentalista i ceniony kompozytor doskonałej muzyki filmowej i teatralnej. Daniel jest bez reszty zakochany w oldskulowych, soczystych brzmieniach analogowych syntezatorów i starych perkusyjnych automatów.
Ich wspólny projekt „Bye Bye Butterfly” sprawia wrażenie cudownie odnalezionej magicznej opowieści, jakby właśnie dopisanego dalszego ciągu „Alicji w krainie czarów” wypełnionego zapadającymi w pamięć eterycznymi melodiami. Są tu echa i bel canto i psychodelii, Paryż lat 20-tych miesza się z Berlinem końca ubiegłego wieku. Teksty piosenek, autorstwa Oli, inspirowane „Boska Komedią” to przewrotne refleksje nad metafizyką, nieuchronnością przeznaczenia, życiem i mijającym czasem. Razem z muzyką tworzą przestrzeń z pogranicza światów i epok, oszczędną i ekspresyjną zarazem – trudną do sklasyfikowania, ale zdecydowanie niezwykłej urody.

/ bilety 20 zł /