Select Page

22/01/2017 (niedziela), 12:00, róg Międzynarodowej i Waszyngtona:

2 manifestacje/pikiety ws. tramwaju na Gocław – szczegóły poniżej .

22/01/2017 (niedziela), 12:00, róg Międzynarodowej i Waszyngtona:

Musimy zmienić absurdalny plan budowy tramwaju przez ogródki działkowe! Tylko zdecydowany sprzeciw mieszkańców może powstrzymać zniszczenie zieleni! Tramwaje Warszawskie planują budowę linii tramwajowej z Gocławia do al. Waszyngtona. Dostały zgodę prezydent Warszawy na przeprowadzenie trasy tramwaju przez ogródki działkowe wzdłuż ul. Międzynarodowej. Taka trasa to absurd! Budowa tego tramwaju oznacza odebranie ludziom i dewastację ogródków działkowych, wycinkę setek drzew i blisko tysiąca krzewów a także zmniejszenie bardzo cennych terenów zielonych na Pradze Południe. Jeszcze możemy to powstrzymać, uratować zieleń a mieszkańców przed hałasem!!
Nie chcemy hałaśliwego tramwaju kosztem zieleni, drzew, przyrody i ogródków działkowych! Mieszkańcy, aktywiści i organizacje pozarządowe sprzeciwiają się temu! Nie dla tramwaju, który oznacza dewastację zieleni, zniszczenie ogródków działkowych i hałas! Tak dla zieleni i spokoju mieszkańców! Zieleń to walka ze smogiem!

22/01/2017 (niedziela), 12:00, róg Międzynarodowej i Waszyngtona:

Grupa mieszkańców z Gocławia organizuje kontrmanifestację wobec tej zapowiadanej jako protest przeciwko Tramwajowi na Gocław. Nie jesteśmy organizatorem, ale postanowiliśmy im pomóc z wiadomych względów. Ponadto boimy się, że obecna redakcja Kuriera TVP ponownie w stronniczy sposób będzie relacjonować obydwa wydarzenia. Prosimy- przyjdźcie z rodziną, zaproście znajomych – to tylko godzinka Waszego czasu, a pokażemy, że i my potrafimy się zorganizować i wyrazić swoje zdanie. Nie dajmy grupce frustratów zniszczyć naszej inwestycji. Już raz im się udało z Trasą Tysiąclecia!