Select Page

01/03/2017 (środa), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Kup kota w worku (work in progress) wg Tadeusza Różewicza.

Spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej Machulskich

Występują :
Aktor I Grzegorz Mroziński
Aktor II Michał Szpak
Dziewczyna Agata Darnowska
Reżyser Adrian Rux

Scenariusz i reżyseria: Mariusz Orski

Spektakl opiera się na scenariuszu będącym teatralną adaptacją jednego z ostatnich tomów poetyckich Tadeusza Różewicza, wydanego w 2008 roku pod tym samym tytułem: Kup kota w worku (work in progress).
Konwencja spektaklu – podobnie jak forma zaproponowana w tomiku przez poetę – oscyluje między rodzajem kabaretu pełnego pastiszu, ironii i kpiny a lirycznym zwierzeniem i głęboką refleksją opartą na uważnej obserwacji rzeczywistości, refleksją dotyczącą położenia w jakim znalazł się współczesny świat, człowiek, sztuka, kultura.
Wizja kryzysu, w którym pogrążona jest nasza cywilizacja, obraz zamętu, ogłupienia i chaosu powstającego w umysłach kształtowanych przez wszechwładne i wszechobecne media oraz przez tak zwaną „kulturę popularną” wyłaniają się z kolejnych scen, w trakcie których grupa współczesnych artystów (troje aktorów i reżyser) spotyka się, by tworzyć teatr, który obudzi umysły i emocje, snując opowieść o świecie, w jakim żyjemy.

To Różewicz, jakiego prawdopodobnie nie znasz… Różewicz, który zadziwi i rozśmieszy; który jednocześnie porusza umysł, emocje i uczucia. Który nas budzi.

Premiera: 1.03.2017, Prom kultury, Brukselska 23