ZNAJDŹ NA KĘPIE (kategorie):

12/03/2017 (niedziela), 13:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Mały Teatr Kępa: „Bajka o Królewnie Marysi i lodowej górze”. Spektakl Teatru O-rety.

W czasach kiedy świat był jeszcze taki mały, że „na kulawym koniu można go było przejechać we dwa dni”, królował w Królestwie Srebrnego Szczytu król Patyk z królową Tasiemką.

Bardzo kochali oni swoją córkę królewnę Marysię. Dziewczynka była bardzo śliczna, ale będąc ciągle chwaloną i rozpieszczaną stała się samolubna, kapryśna i nieznośna wobec innych. Starzy królestwo postanowili wydać ją za mąż licząc, że inne kochające serce odmieni charakter ich córki. Tylko kto chciałby mieć tak kapryśną i samolubną żonę? Czy udało się odmienić królewnę i jaką rolę w tym odegrał czarny łabądź i lodowa góra dowiedzą się dzieci w spektaklu pt. „Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze”.

Przedstawienie uczące dzieci dlaczego nie warto postępować egoistyczne i jak wiele warte są przyjaźń, miłość czy bycie wrażliwym na drugiego człowieka. Inscenizacja łączy plan żywy i plan lalkowy, obfituje w humorystyczny język Kornela Makuszyńskiego i korowód barwnych postaci.

Jak w każdym spektaklu Teatru O Rety, także w tym, dzieci wciągane są w wydarzenia i zabawy.

Reżyseria: Marek Stawarz, Adam Wacławiak
Scenariusz: Marek Stawarz
Scenografia: Karolina Stawarz
Obsada: Radosław Zalewski, Marcin Żuchowski
POSTACIE: Król Patyk, Królowa Tasiemka, Królewna Marysia, Książęta: Herbatka, Bonjour, Słoiczek, Słowik, Lokaj, Czarny Łabędź
Czas trwania: około 45 min

Wydarzenie realizowane z budżetu partycypacyjnego.

/wstęp wolny/

%d bloggers like this: