Select Page

28/03/2017 (wtorek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Lost Education // Oficjalna premiera płyty „Book of Dreams”.

28 marca W PROM Kultury Saska Kępa w ramach cyklu Muzyczna Scena Off odbędzie się oficjalna koncertowa premiera albumu LOST EDUCATION „Book of Dreams”, która w lutym ukazała się nakładem wytwórni Lado ABC.

LOST EDUCATION to Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki oraz Hania Piosik. Artyści zaprzyjaźnili się i założyli zespół. Po prostu.
Wspólnie podjęli wątek twórczości wybitnego amerykańskiego poety i pisarza Williama S. Borroughsa, a dokładnie jego książki „My Education: A Book of Dreams”. Twórczość Burroughsa od shotgun art, przez poezję i prozę, spisywanie snów, dream machine, aż po grę komputerową The Dark Eye i nietrafioną szklankę z ginem – stała się dla tria osnową twórczych poszukiwań.
Muzyka Szamburskiego i Zakrockiego (SzaZa) wyłania się jak z księgi snów Borroughsa dając piękną podstawę dla zjawiskowego wokalu charyzmatycznej Hanny Piosik.

SzaZa czyli Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki to artyści nietuzinkowi, którzy niemal od dwóch dekad aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej. Tworzą dla teatru, filmu, kina niemego i współczesnego baletu. Z projektami filmowymi i tanecznymi zjechali kawał globu od Polski, Europy przez USA, Chiny, Japonię na Islandii kończąc. Obaj współtworzą środowisko Lado ABC, którego konsekwentna działalność przyczyniła się do dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce.

Towarzysząca Pawłowi i Patrykowi Hanna Piosik jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek warszawskiej nowej fali. Charakterystyczna barwa głosu, wyobrażnia i talent sceniczny połączony z wrodzoną ekspresją zamieniają każdy jej koncert w metafizyczne widowisko, w którym używa bardzo osobistych środków wyrazu osadzonych w różnorodnych stylach.

Koncert jest oficjalną premierą płyty „Lost Education”
/ bilety 20 zł /