Select Page

14/05/2017 (niedziela), 12:00, zbiórka przy wejściu do Parku Skaryszewskiego:

Spacer Literacki po Saskiej Kępie.

Szanowni Państwo – zapraszamy na kolejny spacer literacki. Zamiast siedzieć w bibliotekach i czytelniach ruszamy w plener!

Tym razem, jako, że to już maj, wyruszamy sprawdzić, czy Saska Kępa naprawdę pachnie „szalonym, zielonym bzem”. Przekonamy się, że literackie ślady w tej dzielnicy związane są nie tylko z Osiecką i Białoszewskim. Będziemy wspominać bohaterów powieści dawnych i zupełnie nowych, przypomnimy jedną z miejskich legend i powiemy o tym, który pisał, że tutaj Warszawa „na ksiuty przyjeżdżała”. Wywołamy ducha Gałczyńskiego i sprawdzimy, gdzie była kawiarnia, w której kelnerka „najpiękniejsze oczy ma” oraz „czy oni tam są” (i gdzie było rzeczone „tam”).

Zapraszamy 14 maja 2017 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. przy wejściu do Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego (pod popiersiem jego patrona). Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki
Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło 🙂