Select Page

Jak informuje na swojej stronie miasto stołeczne Warszawa, 01 czerwca 2017 roku wprowadzone zostaną zmiany w taryfie przewozowej.

Od 1 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w taryfie biletowej. Skorzystają na nich osoby dojeżdżające z okolic Warszawy, grupy pasażerów uprawnionych do przejazdów ulgowych, uczestnicy konferencji oraz turyści. Dodatkowo od września warszawscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych będą podróżować bezpłatnie.

Od 5 maja z 50-procentową zniżką mogą podróżować komunikacją miejską osoby związane z opozycją antykomunistyczną.

Bilety grupowe, trzydniowe i konferencyjne

Pierwszą nowością, która pojawi się w taryfie, będzie bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy. Będzie on obowiązywał dla maksymalnie 10 osób i będzie kosztował 22 zł. To ułatwienie dla podróżujących grup szkolnych i ich opiekunów, którzy do tej pory musieli kasować dużą liczbę biletów. Teraz wystarczy skasowanie jednego czy dwóch kartoników. Dzięki temu trudniej będzie o pomyłkę, dzieci nie zgubią swoich biletów, a opiekunowie nie będą musieli trzymać wielu kartoników.

bilet jednorazowy-przesiadkowy grupowy ulgowy

Do taryfy powraca bilet trzydniowy. Oferta ta skierowana jest do turystów i osób przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni. Pasażerowie ci będą mogli raz skasować bilet, a następnie bez ograniczeń i potrzeby pamiętania o kasowaniu kolejnych korzystać z komunikacji miejskiej. Jest to również dobry sposób na ograniczenie kosztów poruszania się po Warszawie. Bilet ważny w strefie 1. będzie kosztował 36 zł, w strefie 1. i 2. zaś – 57 zł. Będą one również dostępne z ulgą 50 procent. Bilety te będą ważne przez 72 godziny od momentu skasowania.

bilet 3-dniowy (na 1. strefę)   bilet 3-dniowy (na 1. strefę) ulgowy

bilet 3-dniowy (na 1. i 2. strefę)   bilet 3-dniowy (na 1. i 2. strefę) ulgowy

Przygotowane zostało również udogodnienie dla organizatorów wydarzeń kulturalnych, sportowych, konferencji czy kongresów: bilet konferencyjny. Organizator będzie mógł kupić dla uczestników bilety które będą ważne na konkretne dni. Warunkiem będzie zakup biletów dla minimum 100 osób.

Taniej za bilety dwustrefowe

Od czerwca obniżone zostaną ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Np. pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych, które teraz kosztują 210 zł zapłacą 180 zł i zaoszczędzą dzięki obniżce 30 zł miesięcznie. Jeszcze więcej zyskają użytkownicy biletów 90-dniowych (kosztujących obecnie 536 zł), którzy zapłacą 460 zł. W ich portfelach pozostanie 76 zł.

Ceny biletów 30-dniowych imiennych na strefy 1+2

normalny ulgowy BW/BW+ BMW/UBW/UBW+
stara cena 210 zł 105 zł 196 zł 98 zł
nowa cena 180 zł 90 zł 166 zł 83 zł

Ceny biletów 90-dniowych imiennych na strefy 1+2

normalny ulgowy BW/BW+ BMW/UBW/UBW+
stara cena 536 zł 268 zł 482 zł 241 zł
nowa cena 460 zł 230 zł 406 zł 203 zł

Legenda:
BW – Bilet Warszawiaka
BMW – Bilet Młodego Warszawiaka
UBW – Ulgowy Bilet Warszawiaka
BW+ – Bilet Warszawa+
UBW+ – Ulgowy Bilet Warszawa+

Uczniowie pojadą bezpłatnie

Bezpłatne przejazdy – od 1 września 2017 roku – przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych, nie stołecznych szkołach podstawowych i gimnazjach. Uprawnienie jest wgrywane na specjalne spersonalizowane Karty Miejskie – Karty Ucznia, na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Zarząd Transportu Miejskiego wyjaśnia co się zmienia, a co nie, w nowych taryfach biletowych:

– pojawią się nowe rodzaje biletów kartonikowych (72h i jednorazowe dla grup szkolnych)
– bilety okresowe (30d i 90d) ważne w strefach 1+2 będą TAŃSZE (tak, od czerwca zapłacimy za nie mniej)
– ceny biletów okresowych (30d i 90d) ważnych wyłącznie w strefie 1 lub wyłącznie w strefie 2 NIE ZMIENIĄ SIĘ.

Szczegółowy opis zmian znajdziecie też na naszej stronie http://www.ztm.waw.pl/nowebilety/