Select Page

11/06/2017 (niedziela), 13:00, Plaża Saska Kępa:

Regaty o Złotą Marchewkę.

Jak informuje fanpage Regaty Wioślarskie o Złotą Marchewkę: „Mamy świetną wiadomość dla wszystkich amatorów wioślarstwa. Już 11.06 odbędzie się kolejna edycja naszych zawodów! Już teraz zapraszamy do tworzenia osad i do zgłoszeń. Widzimy się na Plaży Saska Kępa!”

Regaty wioślarskie o„Złotą marchewkę” mają formułę otwartą.

Wyścig o Złotą Marchewkę, na hamburkach (łodzie stabilne i łatwe do nawigacji). Odbędzie się na trasie między brzegami Wisły, plażą Saska Kępa, a plażą przy Porcie Czerniakowskim. Udział w tej rywalizacji mogą wziąć wszyscy amatorzy wioślarstwa niezależnie od wieku. Nie jest wymagane doświadczenie zawodnicze. Przewidujemy wsparcie instruktorów i wstępny pokaz techniki wioślarstwa przed przystąpieniem do wyścigu. Nagrodą główną w tym wyścigu jest wspomniana „Złota Marchewka”.

Nad właściwym przebiegiem rywalizacji czuwać będą licencjonowani sędziowie, odpowiedzialni za mierzenie czasu zawodnikom.
Wszystkie jednostki na wodzie będą asekurowane. Osobom o bardzo niskim poziomie umiejętności, asystować będą doświadczeni wioślarze.

Nieodzownym elementem wydarzenia jest na bieżąco produkowany na wiślanej plaży Saska Kępa, zdrowy sok marchwiowy (z jabłkiem), do wypicia którego zobligowani są wszyscy uczestnicy zawodów oraz ich kibice. Impreza, obok aspektu rywalizacji sportowej promuje zdrowy styl życia i ma charakter pikniku, gdzie panuje atmosfera dobrej zabawy w miłym towarzystwie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00, 11.06.2017, na plaży Saska Kępa.
Biegi o „Złotą Marchewkę” będą trwały od godziny 13.00 do 17.00.