Select Page

14/06/2017 (środa), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

MILO KURTIS PREZENTUJE: OD BIKINIARZY DO HIPSTERÓW. DZIEJE KONTRKULTURY W POLSCE PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ.

Wielki powrót grupy OSJAN!  Kolejna odsłona cyklu „Milo Kurtis prezentuje” odbędzie się 14 czerwca o 19:00 w PROMie Kultury na Saskiej Kępie (ul. Brukselska 23). O muzyce świata i poszukiwaniu etniczności mówić będzie Maciej Szajkowski z Kapeli ze Wsi Warszawa, a po spotkaniu zagrają artyści z legendarnej grupy OSJAN.

Multiinstrumentalista Milo Kurtis rozpoczął swoją muzyczną działalność na początku lat siedemdziesiątych, grając m.in. na kontrabasie i fagocie w Grupie w Składzie. Później założył zespół Maanam i w tym samym czasie występował także w grupie Osjan. W środę (tj. 14.06) dojdzie do ponownego połączenia dźwiękowych sił. W PROMie wystąpią: Jacek Ostaszewski (twórca i lider zespołu Osjan), Wojciech Waglewski, Radosław Nowakowski i Milo Kurtis.

Cykl „Milo Kurtis prezentuje. Od bikiniarzy do hipsterów. Dzieje kontrkultury w Polsce po II Wojnie Światowej” poświęcony jest spotkaniom z muzyką. Do tej pory Milo Kurtis rozmawiał o bikiniarzach kontrkultury z Marcelem Woźniakiem, a z Jackiem Dobrowolskim dyskutował o ruchu hipisowskim na świecie. Podczas ostatniego wydarzenia w czerwcu (tj. 23.06) w PROMie Kultury zjawi się Tomasz Tłuczkiewicz, by mówić o psychodelii w muzyce i poza nią.

/ bilety 10 zł /