Select Page

24/06/2016 (sobota), 12:00, Park Skaryszewski:

spacer ze specjalistami, którzy przedstawią raport z badań drzew w ramach realizacji projektu „Ochrona drzew Parku Skaryszewskiego”.

24 czerwca (sobota) o godz. 12 przy głównym wejściu do parku od strony ronda Waszyngtona zacznie się spacer ze specjalistami, którzy przedstawią raport z badań drzew.

Spacer jest finałowym wydarzeniem projektu do budżetu partycypacyjnego Ochrona drzew parku Skaryszewskiego. W kwietniu odbył się pierwszy spacer, w czasie którego arborysta Maciej Matys opowiadał o sposobach diagnozowania, prezentowany był także specjalistyczny sprzęt używany do badań.

Kolejnym etapem były prace prowadzone bezpośrednio przy drzewach. Po szczegółowej inwentaryzacji na podstawie oceny stanu i budowy roślin wytypowane zostały te do szczegółowych badań za pomocą m.in. tomografu akustycznego. Badanie objęło ok. 190 drzew z placu zabaw i alei obwodowej parku.

Ostatnim etapem realizacji projektu jest przedstawienie szczegółowego raportu o stanie zdrowia przebadanych drzew. W podsumowaniu znajdują się również zalecenia do dalszej pielęgnacji, którą będzie m.in. zakładanie na korony wiązań elastycznych, poprawiających statykę drzew.

Całkowity koszt realizacji projektu budżetu partycypacyjnego Ochrona drzew parku Skaryszewskiego to ok. 48 tys. zł.  Wykonawcą prac jest Pracownia Architektury Krajobrazu arborysta.com.