Select Page

08/07/2017 (sobota), 12:00, Ogród Powszechny:

Podnoszę z ziemi kamień, robię z niego wszystko / vol. 7.

Ślady.
Zajęcia muzyczno plastyczne dla dzieci i opiekunów. Opowieść i rozmowa o śladach, pamięci, wrażeniach połączona z zabawą z tkaniną, która będzie instrumentem i zarazem materią do zapisu rozmaitych śladów uczestników zajęć.
Ślady pozostawione, ślady do pozostawienia. Ślady dźwięków, ślady dotyku, ślady wrażeń. Ślady, które ktoś zrobił, ślady, które coś zrobiło, ślady które my zostawiamy.

Cotygodniowe zajęcia muzyczne i plastyczne dla dzieci w których podstawą jest uważność na siebie i związki z innymi, otaczającym światem, który okazuje się całkiem bliski, który okazuje się domem, naturalnym środowiskiem życia. Prowadzący – Piotr Dąbrowski odwołuje się do najprostszych doświadczeń związanych ze sztuką muzyczną i plastyczną, czasem sztuką opisu zachwytu tym co dostrzeżone, odkryte.

Prowadzenie:
Piotr Dąbrowski – perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich, członek Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Jest aktywnym perkusjonistą działającym na polu muzyki improwizowanej. Korzysta także z przedmiotów, które rzadko kojarzą się z muzyką. Autor muzyki do spektaklu tanecznego „Niepoważnie kobiece”, współtwórca muzyki do „Tyki-dusze-nar-Europa”, z Rayem Dickaty współtworzył muzykę do „Czy to jest Europa?”.Współpracuje muzycznie z WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA, Zebry A Mit, Rayem Dickay, Wojciechem Więckowskim, Wojciechem Traczykiem, Iwoną Jędruch, Maciejem Cierlińskim, Goo Ba, Szymonem Tarkowskim, Antoniną Nowacką. Miał przyjemność współpracować z: Wojciechem Kwapisińskim, Mieczysławem Litwińskim, (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem tworząc duet LUV, Patrykiem Zakrockim, Yerba Mater, Meritum, Wiosna, Bindu Duo.

Liczba miejsc ograniczona – kontakt: duszynska.magda@gmail.com

Wstęp wolny.

Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 r.