Select Page

20/07/2017 (czwartek), 20:00, Stół Powszechny:

Ambient Powszechny.

Zapraszamy na wieczór muzyki ambient do Stołu Powszechnego! Stworzymy u nas strefę ciszy i skupienia na brzmieniu. Zagra Bartłomiej Chmara i Qba Janicki, czyli Kondensator Przepływu oraz Essence, czyli Artur Szatkowski.

Ambient to gatunek eksperymentalnej muzyki elektronicznej, cechujący się odejściem od linearnie rozwijanej się linii melodycznej, charakterystycznej dla klasycznej muzyki elektronicznej na rzecz luźnej kompozycji plam dźwiękowych

Wstęp wolny!.

Zagrają:
Kondensator Przepływu – to duet dwójki przyjaciół ze szkolnej ławki, w skład którego wchodzą Qba Janicki oraz Bartłomiej Chmara. Ich drogi muzyczne i nie tylko przecięły się siłą rzeczy już w czasach podstawówki i od zawsze związane były z improwizacją, jednakże nigdy nie zamykały się w ramach jednego gatunku. Począwszy od pierwszej impro grupy Alias Free Trio, przez pierwsze produkcje związane ze sceną muzyki klubowej, a także kwartet Tirvyous Wagon z Tomaszem Sroczyńskim i Markiem Pospieszalskim czy też trio TAPE ze Stefan Węgłowskim oraz liczne spontaniczne kolaboracje wynikające z indywidualnych połączeń artystycznych obydwu twórców, silnie związanych ze środowiskiem artysycznym wyrastającym z klubu MÓZG, Kondensator jest aktualnie najdojrzalszą w dotychczasowej twórczości formą artystyczną realizowaną przez duet, który aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem pt. „RUCH”.

Essence, czyli Artur Szatkowski – dj, promotor i kolekcjoner plyt winylowych, pochodzi z Gdyni, a obecnie mieszka w Warszawie. Współodpowiedzialny za projekt Technosoul, od 2014 także „ojciec prowadzący” wytwórni Technosoul.
Artur swoje pierwsze płyty kupił w okolicach 1998 roku. Od wielu lat zajmuje się propagowaniem
muzyki elektronicznej w polskich klubach – jako promotor działa aktywnie od 2004 roku. Przez wiele lat związany był z sopockim klubem Sfinks, gdzie m.in. odpowiadał za cykl 'Minimal Nation’, Imprezy organizował w bardzo wielu polskch klubach, ściśle współpracując z m.in. Sfinks700, 1500m2 do Wynajęcia i Nową Jerozolimą.
Jako dj gra przede wszystkim techno i detroit, ale posiada takze pokaźną kolekcję house’u, electro, future garage’u czy ambientu. Od wielu lat regularnie gra w klubach i na festiwalach w całej Polsce, a zdarzyło mu się występować także w Niemczech i na Białorusi.
Dzięki jego działaniom Polskę odwiedzili m.in. Surgeon, Regis, Steve Bicknell, Female, Elektrabel, Substance, Shifted, James Ruskin, Oliver Ho, Rrose, Ancient Methods, Abdulla Rashim, Sleeparchive, Truss/MPIA3, Inigo Kennedy, Mike Huckaby, Peverelist, Recyver Dogs, 65D Mavericks, Gerry Read, Heartthrob, Pacou, Makaton, Damon Wild, Tobias Schmidt, Elektrabel, Dave DK, Dead Baby In A Plastic Bag, Sven Weisemann, Dash, Dry, Marcel Heese, Rich Oddie…