Select Page

23/07/2017 (niedziela), 18:00, Ogród Powszechny:

Improwizacje w Ogrodzie /rozmowa+koncert/ vol.3.

Trzecie spotkanie cyklu Improwizacje w Ogrodzie Powszechnym poświęcimy muzyce elektroakustycznej. W najbliższą niedzielę (23.07) naszymi gośćmi będą Piotr Mełech, Łukasz Kacperczyk i Miahcł KAsperek czyli zespół Cukier.
Zespół Cukier oczywiście zagra koncert, a wcześniej porozmawiamy z Łukaszem, Michałem i Piotrem o muzyce, improwizacji i życiu. Zapraszamy do wspólnej dyskusji!

Skład:
Michał Kasperek – perkusja, obiekty
Piotr Mełech – klarnety, elektronika
Łukasz Kacperczyk – elektronika

Prowadząca:
Katarzyna Królikowska – promotorka muzyki niezależnej, kuratorka autorskiego cyklu koncertów z muzyką improwizowaną Impro Miting, współorganizatorka cyklu koncertowego z muzyką eksperymentalną V/A – Various Artist. Związana ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych „Trzecia Fala”. Współzałożycielka i członkini kolektywu inicjatyw DIY Trzecia Fala. Współprowadzi kasetowy label Pointless Geometry.

Startujemy o 18.00.

WSTĘP WOLNY!

CUKIER​
Pod koniec 2015 roku Cukier wydał w Pawlaczu Perskim kasetę
zatytułowaną „821”. Ten pięćdziesi​ęcio​minutowy materiał to sycąca porcja sonicznych kalorii dla miłośników elektroakustycznej improwizacji. Muzycy raczą nas jednak nie tylko słodkościami. Mamy tu obfite danie główne w postaci free jazzowych eksplozji osadzonych na nerwowym perkusyjnym pulsie. Liryczne i melodyjne partie klarnetu, które mogłyby pełnić funkcję deseru, są z kolei przełamane abstrakcyjnym chłodem syntezatorów. Wspólny mianownik spajający cały materiał to zaskakujące zderzenia dźwiękowych tekstur, których rezultatem jest elektroakutyczna zawiesina gęsta i lepka jak melasa.

Latem 2016 roku nakładem oficyny Wounded Knife ukazał się drugi album Cukru zatytułowany „Road to Recovery”, który jest kontynuacją ścieżki obranej przez zespół na samym początku.

„Cukier balance textural improv and abstract imagery with yearning
melodies and passages of swinging jamming better than almost anybody
else…”
—Tristan Bath, The Quietus