Select Page

23/07/2017 (niedziela), 12:00, Ogród Powszechny:

Świat zmysłów /dla najmłodszych / vol. 5.

Świat zmysłów to zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat i ich opiekunów.
Twórczość i kreatywność to naturalne cechy każdego młodego człowieka. Dzięki wrodzonej ciekawości otaczającego świata i obecnych w nim zjawisk dzieci nieustannie uczą się i rozwijają. Dlatego tak bardzo lubią wszystkie eksperymenty – ruchowe, werbalne, manualne, chemiczne, fizyczne – dzięki nim rozumieją to, co dzieje się dookoła.
Podczas zajęć uczestnicy przekonają się między innymi, że można napompować balon bez użycia siły płuc i pompki, a także doświadczą wybuchu wulkanu. Wspólnie z rodzicami będą mogły eksplorować bliskość fizyczną opartą o zabawę relacyjną, która wspiera budowanie własnej tożsamości i zaufania w relacji.
Praca przy każdym z eksperymentów to niesamowite wyzwanie i przygoda dla dziecka i rodzica. Wspólne przeżywanie emocji pomaga w budowaniu ciepłej relacji, uczy współpracy i zaufania. Dodatkowo to świetna okazja do spotkań z rówieśnikami, rozmów i nawiązywania nowych znajomości.
Informacje techniczne: na zajęcia proszę zabrać ze sobą dodatkowe luźne ubranie do przebrania.

Prowadzenie:
Katarzyna Burzyńska – psycholog, terapeutka Ruchem Rozwijającym. Praktykuje różne techniki taneczne, wykorzystując je w pracy z kolektywem artystycznym SzurSure. Eksploruje ruch jako alternatywną formę komunikacji i narzędzie wykorzystywane w rozwoju. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa od wielu lat. Począwszy od lekcji tańca przez zajęcia arteterapii i bajkoterapii na oddziale onkologicznym po pracę w przedszkolu, gdzie wspieram terapeutycznie dzieci z zaburzeniami rozwoju i trudnymi zachowaniami.

Magda Smosarska – psycholog, trener, terapeuta Ruchem Rozwijającym. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała współprowadząc treningi umiejętności społecznych oraz zajęcia bajkoterapii w gabinecie psychologiczno-pedagogicznym. Obecnie towarzyszy rocznemu synowi w eksplorowaniu otoczenia i zdobywaniu wiedzy o świecie, fascynując się jednocześnie rozwojem i możliwościami dziecięcego umysłu.

Wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / kontakt: katarzyna.sz.burzynska@gmail.com

Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 r.