Select Page

29/07/2017 (sobota), 12:00, Ogród Powszechny:

Podnoszę z ziemi kamień, robię z niego wszystko / vol. 10.

Nowe bajki z pni i gałęzi .

Zajęcia kreatywne, polegające na dowolnym kreowaniu tymczasowych rzeźb postaci, zwierząt, budowli i czego dusza zapragnie z przygotowanych uprzednio na placu pozostałości po drzewach – pniach, konarach, gałęziach, gałązkach. Zabawa porusza wyobraźnię, skłania do twórczości przy pomocy najprostszych środków i daje szansę na stworzenie tymczasowego piękna, które z pewnością pozostawi w umyśle Uczestników trwały ślad, mogący być punktem odniesienia w przyszłych działaniach, nie tylko na polu artystycznym.

Cotygodniowe zajęcia muzyczne i plastyczne dla dzieci w których podstawą jest uważność na siebie i związki z innymi, otaczającym światem, który okazuje się całkiem bliski, który okazuje się domem, naturalnym środowiskiem życia. Prowadzący – Piotr Dąbrowski odwołuje się do najprostszych doświadczeń związanych ze sztuką muzyczną i plastyczną, czasem sztuką opisu zachwytu tym co dostrzeżone, odkryte.

Prowadzenie:
Piotr Dąbrowski – perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich, członek Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Jest aktywnym perkusjonistą działającym na polu muzyki improwizowanej. Korzysta także z przedmiotów, które rzadko kojarzą się z muzyką. Autor muzyki do spektaklu tanecznego „Niepoważnie kobiece”, współtwórca muzyki do „Tyki-dusze-nar-Europa”, z Rayem Dickaty współtworzył muzykę do „Czy to jest Europa?”.Współpracuje muzycznie z WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA, Zebry A Mit, Rayem Dickay, Wojciechem Więckowskim, Wojciechem Traczykiem, Iwoną Jędruch, Maciejem Cierlińskim, Goo Ba, Szymonem Tarkowskim, Antoniną Nowacką. Miał przyjemność współpracować z: Wojciechem Kwapisińskim, Mieczysławem Litwińskim, (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem tworząc duet LUV, Patrykiem Zakrockim, Yerba Mater, Meritum, Wiosna, Bindu Duo.

Wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / kontakt: duszynska.magda@gmail.com

Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 r