Select Page

06/08/2017 (niedziela), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Cohen & Cave / Olandra & Piotr Jaszczuk /.

Koncert poświęcony twórczości jednych z dwóch największych piosenkopisarzy dekady. Leonard Cohen oraz Nick Cave wpisali się na zawsze w serca Polaków. Warszawscy songwriterzy sceny alternatywnej – Olandra i Piotr zaprezentują koncert będący hołdem złożonym muzyce obydwu bardów. Młodzi artyści wykonają autorskie, oryginalne interpretacje oraz aranżacje utworów oraz nowe tłumaczenia. Nie zabraknie takich klasyków jak “Suzanne”, “Hallelujah” Cohena czy “Henry Lee” i “Tam gdzie rosną dzikie róże” Cave’a, a także wielu innych mniej lub bardziej znanych utworów.

Olandra to wokalistka, piosenko-pisarka, producentka muzyczna, dziewczyna z pianinem i gitarą w tle. 26 listopada ukazał się jej debiutancki album “Look Out”. Obecnie mieszka i koncertuje w Londynie. Muzyka Oli stanowi kontrpropozycję do tego, co zwykle można usłyszeć w popularnych stacjach radiowych. Czerpie z różnych gatunków muzycznych broniąc się przed zaszufladkowaniem. Czuć w niej zarówno oddech muzyki skandynawskiej i dream popu, ale także muzyki filmowej oraz jazzu.

Piotr Jaszczuk to młody artysta z Warszawy. Jego muzyka wprowadza słuchacza w tajemniczy świat pełen emocji. Historie, które opowiada, są niekiedy szczere i poruszające, innym razem mroczne i brudne. Swoje koncerty lubi wzbogacić aktorską interpretacją nie tylko własnych utworów, ale i coverów, które przekazuje widzom w odświeżony sposób. Pisze głównie po angielsku, ale nie stroni od pisania po polsku, o czym świadczy choćby autorskie tłumaczenia piosenki Nicka Cave’a.

WSTĘP: 10 zł