Energia przyjemnego, letniego wieczoru. Warszawa po zachodzie słońca. Światło i muzyka. A w końcu Ty i szybka trasa na 21,097 km. Nadchodzi zupełnie nowa odsłona biegania na prawym brzegu Wisły – 2 września BMW Półmaraton Praski wystartuje o godzinie 20.30! Po trzech pierwszych, gorących edycjach pora schłodzić temperaturę powietrza, a podgrzać sportowe emocje.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zdecydowaliśmy się zorganizować wieczorny bieg. Doceniając organizację poprzednich edycji, uczestnicy żartowali, że dodatkowo moglibyśmy wpłynąć na pogodę, a więc – zgodnie z życzeniem – w tym roku gwarantujemy, że temperatura będzie oscylowała w okolicach 18 stopni. Taka prognoza może sprzyjać biciu rekordów życiowych, tym bardziej, że impreza tradycyjnie zostanie rozegrana na bardzo szybkiej trasie.

4. BMW Półmaraton Praski ponownie prowadzić będzie głównymi arteriami Pragi Południe, ale start i meta odbędą się w blasku PGE Narodowego. To na błoniach stołecznego stadionu powstanie też miasteczko biegowe. Stąd też rozpocznie się 4F Piątka Praska – cieszący się dużym zainteresowaniem bieg towarzyszący na dystansie 5 km.

O godzinie 21.00, zaraz za półmaratończykami, wystartują uczestnicy 4F Piątki Praskiej. Trasa tego biegu prowadzić będzie znanymi ulicami Pragi Północ i Południe, między innymi ul. Targową i Jagiellońską. Zapisy na ten bieg właśnie wystartowały.

UTRUDNIENIA W RUCHU:

W sobotę, 2 września o godz. 20.30 wystartuje IV. BMW Półmaraton Praski. Będą zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Od piątku, 1 września od ok. godz. 9.00 nie będzie można wjechać na błonia PGE Narodowego, a od godz. 16.00 zamknięta dla ruchu będzie (tzw. „stara”) ul. Sokola pomiędzy ul. Wybrzeże Szczecińskie a ul. Zamoście. Miasteczko biegowe, start i meta, zorganizowane zostanie na błoniach  PGE Narodowego.

W sobotę, 2 września od godz. 20.00 sukcesywnie zamykane będą ulice na trasie biegu.

Trasa prowadzić będzie ulicami: J. Zamoyskiego, Targowa i J. Zamoyskiego (jezdnia w kierunku Grochowa, dla kierowców udostępniony będzie jeden pas ruchu na odcinku od ul. Kijowskiej do ul. Lubelskiej), Grochowską (jezdnia w kierunku Grochowa), Rondo Wiatraczna (biegacze będą poruszali się tylko dwoma pasami), al. J. Waszyngtona (udostępniony będzie jeden pas ruchu od ul. Saskiej do Ronda Wiatraczna), Rondo J. Waszyngtona, Francuską, Zwycięzców, Saską, Egipską, gen. T. Bora-Komorowskiego, gen. R. Abrahama (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), W. Umińskiego (jezdnia w kierunku Trasy Siekierkowskiej, na drugiej jezdni możliwy będzie ruch dwukierunkowy), gen. T. Bora-Komorowskiego (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), gen. A.E. Fieldorfa „Nila” (jezdnia w kierunku Grochowa), Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku centrum), zawrotka na wysokości ul. Kadetów, Wał Miedzeszyński i Wybrzeże Szczecińskie (jezdnie w kierunku Wawra), zawrotka na wysokości ul. S. Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia w kierunku Pragi), Zamoście, Sokola do mety na terenie błoni PGE Narodowego.

Półmaratonowi będzie towarzyszył bieg 4F Piątka Praska. Jego uczestnicy wystartują o godz. 21.00 z błoni PGE Narodowego i pobiegną ulicami: J. Zamoyskiego, Targowa (jeden pas jezdni w kierunku Grochowa), K. Marcinkowskiego, Jagiellońską, ks. I. Kłopotowskiego, Targowa (jeden pas jezdni w kierunku Grochowa), J. Zamoyskiego, błonia PGE Narodowego. Zakończenie biegów planowane jest ok. godz. 24.00. Ulice będą otwierane stopniowo, w ramach przemieszczania się uczestników wydarzenia.