Select Page

07/10/2017 (sobota), 12:00 – 17:00, PGE Narodowy:

Piknik w ramach V edycji Narodowego Dnia Sportu.

W pierwszą sobotę października zapraszamy Was na wielki piknik sportowy organizowany w ramach Narodowy Dzień Sportu! Wpadajcie na błonia PGE Narodowy 7 października w godzinach 12 – 17.

WSTĘP WOLNY!

Atrakcje przygotują dla Was m.in.:

– Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej – mobilne boisko, na którym będzie można grać w unihokeja, streetball, czy wykonywać ćwiczenia lekkoatletyczne.
– AZS Akademicki Związek Sportowy – każdy uczestnik pikniku będzie miał okazję poćwiczyć na ergometrach wioślarskich, symulatorze jazdy na nartach oraz różnych innych stanowiskach sprawdzających kondycję.
– Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking – warsztaty z techniki nordic walking, możliwość wypożyczenia kijków i wspólny przemarsz.
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER – warsztaty rolkarskie oraz ćwiczenia udoskonalające technikę jazdy.
Polski Związek Alpinizmu – uczestnicy pikniku będą mogli spróbować swoich sił na m.in. ściankach wspinaczkowych (6 metrowa dla dorosłych i 3 metrowa dla dzieci!)
Speedminton – Poland – nauka gry w crossmintona, konkursy dla dzieci i dorosłych i mini turnieje
Polski Związek Żeglarski – warsztaty z edukacji żeglarskiej, animacje dla dzieci związane z żeglarstwem, nauka podstawowych węzłów, elementów budowy łódki i zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz balastowanie łódki pokazowej
Polish Taekwon-Do Association/ Polski Związek Taekwon-Do i Klub Taewo – pokonywanie przeszkód na torze, konkurs rozbijania desek i technik specjalnych.
Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego – pomiary składu swojego ciała i konsultacje dietetyczne u związkowych specjalistów
Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” i Polski Komitet Paraolimpijski – prezentacje, pokazy dyscyplin sportowych przez zawodników na poziomie mistrzów paraolimpijskich (Londyn 2012 oraz Rio de Janeiro 2016), mistrzów świata i Europy – 3 strefy sportowe: wioślarska, kolarska i szermiercza
Polski Związek Tenisowy – konkursy celnościowe, slalomy tenisowe, konkursy z trenerem, turniej seniorów, turniej tenisa na wózkach, a dla najmłodszych tenisowe kolorowanki i malowanie buziek
Aeroklub Polski – prezentacja szybowca Jantar, symulator lotów, strefa modelarska i motoparalotniarska
– Polski Związek Przeciągania Liny – prezentacja tego sportu, trening z kadrą narodową i omówienie zasad bezpieczeństwa
Polski Związek Sportów Wrotkarskich – warsztaty z jazdy na wrotkach i doskonalenie techniki
– Polski Związek Zapaśniczy – pokazy sprawności zapaśników, ćwiczenia zapaśnicze, wszystko będzie się odbywało na macie zapaśniczej z fachowym komentarzem Andrzej Supron – Official
Polskie Stowarzyszenie Palantowe #palantpowraca – instruktaż gry od zera połączony z treningiem podstawowych elementów gry oraz mecze treningowe
Polski Związek Jeździecki – pokazy skoków przez przeszkody, ujeżdżania, woltyżerki sportowej oraz innych konkurencji jeździeckich, a oprócz tego przejażdżki na kucykach oraz konkursy z wiedzy o koniach
– Polska Liga Futbolu Amerykańskiego i Warsaw Eagles American Football Club – futbolowy tor przeszkód, ściankę do celnego rzucania piłką do futbolu amerykańskiego, będzie też możliwość przymierzenia stroju do futbolu amerykańskiego oraz nauczenia się rzutu specjalną piłką
Polski Związek Podnoszenia Ciężarów – przygotuje pokazy i konkursy dla dzieci, ćwiczenia ze sztangą, na pomoście, na ławeczce itd.
Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ – taniec orientalny w wykonaniu międzypokoleniowego zespołu PRO Kobiet 50+ oraz Assaya, samoobrona oraz konsultacje z zakresu rekreacji ruchowej i zdrowego kręgosłupa
– Polski Związek Badmintona – badmintonowe gry i konkursy, turnieje i mecz pokazowy kadry narodowej, turnieje gier deblowych rodzinnych i turniej gier mikstowych
– Stowarzyszenie Rozwoju Ping Ponga – nauka gry i możlwiość poznania mistrzów tej dyscypliny.
– Polska Federacja Padla – Czy wiecie, co to jest padel? To połączenie squasha i tenisa, a przy okazji kolejny sport rakietowy na naszym pikniku! Przekonajcie się, na czym polegają jego zasady i spróbujcie swoich sił w tej dyscyplinie!
Roundnet Poland – Roundnet to swego rodzaju połączenie siatkówki i squasha, bez potrzeby organizowania dużego boiska, ale z możliwością gry większej grupy. Jedyne, czego potrzeba to zestawu do gry Spikeball. Taki zestaw składa się z minitrampoliny wielkości hullahop, na której rozciągnięta jest siatka oraz gumowej piłki wielkości pięści. Przyjdźcie na piknik i spróbujcie swoich sił w tej zupełnie nowej dyscyplinie!
Warszawskie Centrum Karate – Warsaw Karate Centre – Tylko na błoniach PGE Narodowego – pokaz walk szermierki japońskiej CHANBARA, a później możliwość wypróbowania się w walce miękką bronią wśród uczestników. A poza tym? 3 pokazy japońskich sztuk (sportów) walki: KARATE, JU-JITSU, KENJUTSU BATTODO.
– Związek Piłki Ręcznej w Polsce – Na pikniku będziecie mieli okazję spotkać Highfive – maskotkę Związku Piłki Ręcznej, która będzie przeprowadzać krótkie konkursy dla dzieci.
SKIMCITY – wielka wodny tor do ślizgania się na desce!
Archery Games – Statyczne strzelanie do tarczy i celów ruchomych oraz niecodzienne konkursy łapania strzał w locie czy strzelanie do jabłka na głowie. Wszystko oczywiście zupełnie bezpiecznie. Oprócz tego: pojedynki łuczników z użyciem specjalnych dmuchanych przeszkód oraz strzał z piankowym grotem. Alternatywna gra dla paintballa, która nie brudzi i nie pozostawia siniaków. Gry w małych drużynach 2/4 osobowych. Dla młodszych, dla starszych jak i dla całej rodziny. Dla zainteresowanych tańcem: pokazy i krótkie warsztaty ze styli tanecznych: popping, locking oraz podstawowe kroki party dance.
– BGŻ BNP Paribas, jako sponsor Polskiego Związku Tenisa, zaprasza na specjalnie przygotowany kort na błoniach PGE Narodowego. Każdy uczestnik pikniku będzie mógł wziąć udział w tenisowym treningu i turniejach. Na najmłodszych będzie czekał kącik dziecięcy.
Szkoła Jazdy Autek. – symulator zdarzeń, alkogogle, symulator jazdy na motocyklu, możliwość wykonania testów na prawo jazdy kategorii A i B, do wygrania będą 3 vouchery na godzinną jazdę Mercedesem SLK 200 Kompresor Cabrio.
Fundacao internacional capoeira artes des gerais – spontaniczne pokazy capoeiry w tzw. rodas, miniwarsztaty, czyli spokojna nauka absolutnych podstaw capoeira, które nie wymagają zbyt dużej sprawności fizycznej.
Gimnastyka Artystyczna Warszawa-GWKS Ajsedora– otwarty trening oraz pokaz gimnastyki artystycznej: występ gimnastyczek w układach startowych i pokazowych zarówno indywidualnie, parami jak i grupowo
– Szkoła Tai Chi – warsztaty z tai chi
– DepilConcept Polska – darmowe konsultacje na temat depilacji. Uczestnicy będą mogli zasięgnąć porady ekspertów w dziedzinie „laserowej, trwałej i nieinwazyjnej depilacji.
Akademia Tenisa Orzeł – Akademia Tenisowa Orzeł zaprasza na trening tenisa i zajęcia ogólnorozwojowe wg programu Play&Stay PZT. Akademia zaprasza też na bezpłatne zajęcia w ramach NDS do swojej siedziby.
Studio Sportu Happiness – Zapraszamy do udziału w treningu fitness z elementami karate dla dzieci w każdym wieku. To ćwiczenia przy muzyce połączone z podstawowymi elementami sztuki walki, które urozmaicają tradycyjny fitness, rozwijają fizycznie i dają mnóstwo zabawy. Trenerzy ze Studia Sportu Happiness zarażają pozytywną energią i miłością do sportu. Do wygrania będą gadżety i vouchery.
TURBO Football Academy / REPREZENTACJA ARTYSTÓW POLSKICH – treningi z techniki i koordynacji z elementami rywalizacji oraz miniturnieje, m.in. z Grzegorzem „Gaborem” Jędrzejewskim.
Joga – Joga.pl – życie w równowadze – Zajęcia z jogi na błoniach PGE Narodowego! Przybywajcie również do siedziby Szkoły Jogi przy ulicy Paska 10 na bezpłatne zajęcia dla dorosłych.
– Best Film – w związku z najnowszym filmem Borg/McEnroe opowiadający o turnieju życia najwybitniejszych tenisistów wszechczasów, na tym stoisku będzie możliwość konsultacji z psychologiem sportowym
K.S. Delta Warszawa – ćwiczenia piłkarskie dla najmłodszych i prezentacje umiejętności członków Klubu
Polskie Łucznictwo Magazyn – gry łucznicze, strzelnicę i tor łuczniczy
Fundacja DKMS – Na stoisku Fundacji DKMS, podczas pikniku, każdy chętny uczestnik pikniku będzie mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Pamiętajcie: dobro powraca!

Co jeszcze czeka na Was na pikniku w ramach Narodowego Dnia Sportu? Spotkania z gwiazdami sportu, treningi, warsztaty… Sprawdźcie sami!
http://narodowydziensportu.pl/v-edycja-7-x-2017/piknik-pge-narodowy-7-pazdziernika-2017/.

UTRUDNIENIA W RUCHU:

Nieczynny parking P+R Warszawa Stadion:

6 października, w związku z meczem na stadionie PGE Narodowy, parking P+R Warszawa Stadion będzie nieczynny. Prosimy o korzystanie z pozostałych parkingów P+R.