Select Page

14/10/2017 (sobota), 22:00, Mózg Warszawa:

BAS.325c.

Warszawa x UK

Grają:
Kai Whiston (Dorset/Big Dada)
Lucifer (Bristol/BAS)
Karel Goldbaum (Warszawa/Cowshed Records)
WYR (Warszawa/BAS)

Dekoruje:
szMira: http://instagram.com/sz.mira

Grafika: Mateusz Otulak

KAI WHISTON – uk bass/post-industrial
https://ninjatune.net/artist/kai-whiston

18 letni Kai Whiston to maksymalizm, eksperymentalne formy wychodzące poza standardowe ramy muzyki klubowej, nieregularne i spazmatyczne, ale jednak taneczne. Kai opisuje je jako bezwstydny eskapizm i budowanie światów które z założenia nie mają mieć żadnego związku z rzeczywistością. Najnowszy extended play “Fissure Price EP” (Big Dada, siostrzany label Ninja Tune), doceniony już przez m.in. Flying Lotusa, theneedledrop, mixmag czy Resident Advisor to najnowsza wypadkowa współpracy Kaia z artystą graficznym Samem Rolfesem, znanym z pracy z m.in. Amnesia Scanner, Kingdom, Lunice, DAWN, czy Rihanna). Doświadczenie muzyczne Kai zebrał samemu szukając wiedzy w internecie, a odkrycie jego materiału przez IGLOOGHOST poskutkowało wydaniem jego pierwsego materiału w wieku zaledwie 16 lat, nakładem związanej z Brainfeeder wytwórni TAR.
Będzie to jego pierwszy występ w PL i zarazem jeden z pierwszych poza UK, także nie lada okazja.

LUCIFER – techno/UK bass
Pochodzący z Bristolu DJ, kolekcjoner i digger z wieloletnim stażem za deckami. Pierwszy zagraniczny członek naszego kolektywu będzie miał okazję po raz drugi już zapoznać Was ze swoją selekcją mocnego, ciemnego techno przyprawionego brytyjskim smaczkiem.

KAREL GOLDBAUM aka Mefedronowy Baron – future techno/experimental/breakbeat
https://cowshedrecords.bandcamp.com/
Karel (ex Electric Fitness) działa w polskim podziemiu od kilku już lat prowadząc eksperymentalny net-label Cowshed Records. Wytwórnia przedstawiła szerszej publiczności futurystyczną wizję muzyki elektronicznej wykreowaną przez Karela oraz dała platformę artystom takim jak znany z Wixapolowych występów Indecorum (Ponies On Acid, CWSHD031, 2014) Obecnie Cowshed ma na swoim koncie ponad 100 wydawnictw z gatunków takich jak techno, hardcore, seapunk czy witch house. W Mózgu będziecie mieli rzadką szansę posłuchać zarówno autorskiej jak i labelowej selekcji żydowskiego głosu w waszym internecie.

WYR aka Jeremi Dziedzic
brzmi coś tak mniej wiecej jak crack w charlotte o 12