Select Page

14/10/2017 (sobota), 20:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Krzysztof Kobyliński & KK Pearls

To kolejny już koncert w miejscu, gdzie muzyka czuje się doskonale. Tym razem w szerszym składzie. Krzysztof Kobyliński & KK Pearls.

Krzysztof Kobyliński Pearls (w skrócie KK Pearls) jest zespołem międzynarodowym, polsko-izraelsko-kolumbijskim. Gra muzykę, której autorem jest pianista Krzysztof Kobyliński. Muzycy krążą wokół jazzu, klasyki i etno. KK Pearls gra w obecnym składzie od 2014 roku, ma na koncie m.in. koncerty w radiowej Trójce, na festiwalach Warsaw Summer Jazz Days i na Palmjazz Festival, a także dwa albumy live. Na scenie są ze sobą fantastycznie zgrani, ale nie tylko pod względem wykonawczym. Ma się wrażenie, że jest między nimi „chemia” jak między kochankami. Ciągle się do siebie uśmiechają mniej lub bardziej tajemniczo, ciągle ze sobą flirtują.
Krzysztof Kobyliński to muzyk bardzo zajęty. Komponuje i tworzy, gra koncerty, nagrywa z muzykami z całego świata, organizuje festiwale muzyczne. Mówi, że proces twórczy jest najbardziej tajemniczym wydarzeniem, którego nie da się intelektualnie opisać.