Select Page

24/10/2017 (wtorek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Earl Thomas – koncert (wydarzenie FB).

Koncert Earla Thomasa! Amerykański wokalista, sięgający w swojej twórczości po gospel, blues, a także muzykę rockową.

Tacy artyści jak Earl Thomas, z głosem jak dzwon, pojawiają się w świecie muzyki od… wielkiego dzwonu. Głos miejscami okraszony charakterystyczną chrypką nie jest jedynym atutem Thomasa.
Amerykański artysta ma ogromną świadomość swojego głosu, który w połączeniu ze sceniczną charyzmą chwyta za serca słuchaczy. Jednocześnie jest skromny. Twierdzi, że to nie on wybrał muzykę, ale ona jego: „pisarz musi pisać, malarz musi malować, a ja muszę śpiewać!”

Thomas pochodzi z muzycznej rodziny z Tennessee. Każdy z członków jego rodziny grał lub śpiewał. Mama uwielbiała gospel, a tata bluesa. W ten sposób młody Earl szybko poznał klasykę obu gatunków i artystów takich jak Muddy Waters, Otis Redding, Mahalia Jackson, Aretha Franklin, Tina Turner, Gladys Knight. Thomas junior nie zamknął się jednak w świecie gospelu i bluesa. Zachwycił się też muzyką rockową – Jimi Hendrixem, Janis Joplin, Rodem Stewartem oraz The Rolling Stones, The Beatles i Led Zeppelin.

Od wielu lat Thomas oprócz śpiewania zajmuje się komponowaniem. Tworzył już dla takich gwiazd jak Etta James, Solomon Burke, Screamin’ Jay Hawkins, czy Tom Jones.
Thomas występował na najbardziej prestiżowych festiwalach świata – w tym na Montreux Jazz. Nagrał dwanaście albumów.
Jego utwory były wykorzystywane w wielu filmach i serialach telewizyjnych (m.in. „Ostry dyżur”).

/ bilety 30 zł /