Select Page

24/10/2017 (wtorek), 15:00 – 20:00, PGE Narodowy:

„National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków”.

„National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków” prezentująca wybrane zdjęcia fotografa i członka Towarzystwa National Geographic Joela Sartore będzie dostępna na PGE Narodowym w Warszawie już od 24 października. Ekspozycja jest częścią projektu Photo Ark, mającego na celu podniesienie świadomości o problemie ginących gatunków i zachęcenie do zaangażowania się w ich ochronę.

Wernisaż wystawy na PGE Narodowym uświetni sam jej autor Joel Sartore, który przyjedzie do Polski na zaproszenie stacji National Geographic. Celem jego wizyty będzie również Ogród Zoologiczny we Wrocławiu, w którym artysta wykona sesję zdjęciową, uwieczniając na fotografiach wybrane gatunki zwierząt. W kręgu jego zainteresowań znalazły się m.in. bawolec rudy (Alcelaphus caama), takin złoty (Budorcas bedfordi), koziorożec syberyjski (Capra sibirica) czy sambar kropkowany (Rusa alfredi).

Photo Ark to obok wystawy również materiały edukacyjne dla szkół, strona internetowa, albumy, artykuły w magazynie National Geographic, działania w mediach społecznościowych opatrzone hasztagiem #RatujmyRazem oraz inne aktywności organizowane we współpracy z partnerami.

Do tej pory wystawa prac Joela Sartore była pokazywana w wybranych miastach w Stanach Zjednoczonych, a także w Portugalii i Włoszech.
Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w dniu 24 października w godz. 15:00 – 20:00, zaś od 25 października do 5 listopada 2017 roku codziennie w godzinach 10:00-20:00 na terenie PGE Narodowego (wejście przy recepcji głównej od Alei Zielenieckiej).

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

<iframe width="800" height="600" src="https://www.youtube.com/embed/pw5WkJ1wUms?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>