Select Page

24/10/2017 (wtorek), 20:30, Mózg Warszawa:

V/A #20 Peter Edwards / Kacper Ziemnianin.

Peter Edwards a.k.a. casper electronics
Peter Edwards, znany pod pseudonimem Casper Electronics to artysta amerykańskiego pochodzenia mieszkający obecnie w Czechach. Precuje jako muzyk, rzeźbiarz, wynalazca instrumentów oraz nauczyciel, skupiając się na punktach gdzie te dziedziny się przecinają, tam właśnie szukając możliwości zaskoczenia, zabawienia i zainspirowania publiczności nowymi możliwościami. Edwards jest jednym z bardziej znanych na świecie artystów zajmujących się hakowaniem urządzeń elektronicznych (tzw. ‘Circuit
Benidng’). Obecnie współpracuje z Czeską firmą Bastl Instruments, skupiając się na wymyślaniu nowych, niestandardowych instrumentów muzycznych. Swoją stylistykę muzyczną w ostatnim czasie określa jako ‘extreme gabber dance noise’. Podczas trasy jesienią 2017 będzie można zobaczyć go po raz pierwszy w Polsce.
https://soundcloud.com/casperelectronics

Kacper Ziemianin a.k.a. Ctrl Freq
Producent muzyczny, autor programów radiowych, wagabunda,
powsinoga, skłoter, hacker, improwizator, majsterkowicz, edukator,
innowator, wymyślacz instrumentów muzycznych.
Tytuł magistra uzyskał na wydziale Sonologii Królewskiego
Konserwatorium Muzycznego w Hadze. Wcześniej ukończył kierunek Sonic Arts (Middlesex University, Londyn) a także uczył się się na Akadamii Muzycznej w Krakowie u profesora Marka Chołoniewskiego, w Berlinie (UDK) u Alberto de Campo oraz na rezydencjach w Amsterdamie (STEIM). Obecnie mieszka w Hadze gdzie wykłada na Akademii Sztuk Pięknych, jest kuratorem serii koncertów oraz buduje innowacyjne instrumenty. Występował i pokazywał swoje prace w całej Europie, a także poza jej granicami. W maju 2017 jego projekt ‘LightSeq’ otrzymał pierwszą nagrodę na festiwalu 'Radical dB’ w Hiszapnii.
https://ctrlfreq.wordpress.com/
https://vimeo.com/kacperziemianin/videos

Wstęp: 15 zł

V/A – Various Artist – cassette label and concert series based in Warsaw/Poland. Experimental music, improvisation, electronic sound.