Select Page

25/10/2017 (środa), 21:00, Mózg Warszawa:

Duda trio – koncert.

Wydarzenie to jest otwarciem nowego autorskiego projektu Joanny Dudy – trio o charakterze akustyczno – elektronicznym.
Projekt to w całości koncepcja liderki składu. Niektóre kompozycje zaprezentowane na koncercie będzie można usłyszeć na jej solowej płycie, która ukaże się na początku 2018 roku pod szyldem Requiem Records.

Joanna o projekcie:

Powracam do formuły trio po wielu latach przerwy od czasu zespołu AuAuA, z którym wydałam pierwszą w życiu płytę – „Muzyka do bólu”. Przyszedł ku temu sprzyjający moment – przygotowuję w pełni solowy album, który własnoręcznie nagrywam, miksuję i produkuję. W związku z jego premierą w lutym przyszłego roku planuję koncerty solo, dające mi ogromne możliwości, pozwalające w pełni realizować założenia artystyczne w przestrzeni scenicznej na wyłączność, będące wielkim wyzwaniem. Wydanie tej płyty jest dla mnie także pretekstem do założenia autorskiego składu, który współdzieliłby muzyczne ideały i zgłębiał ze mną rejony improwizacji tak bardzo dla mnie pociągające; z dużą ilością niewiadomych, nieprzewidywalnych, nieoczywistych. Ten bardzo interesujący etap pracy, umożliwiający mi konfrontację niektórych ukończonych kompozycji z realiami wykonawczymi jakich dostarcza zespół, być może będzie rzutował na końcowy kształt albumu. Postanowiłam więc wyjąć jednego z asów z rękawa, czyli dwóch Maksów – Maksymiliana Andrzejewskiego, znakomitego bębniarza i kompozytora z Berlina oraz Maksymiliana Muchę, basistę grającego tam, gdzie wielu światowych muzyków by sobie życzyło. Świadoma wyzwania, jaki stawia nam czas lub raczej jego brak, zakasałam rękawy i oto wysyłam wam pierwszą muzyczną jaskółkę w postaci tego koncertu, jeszcze przed zimą, trzy miesiące przed premierą, absolutnie ekskluzywną, która mimo jesieni być może utrzyma wiosnę w waszych sercach.

BIO

Joanna Duda – pianistka, kompozytorka, artystka wizualna. Powołała do życia między innymi J=J, Bambuko, AuAuA, Miód. Od ośmiu lat współpracuje z Wojtek Mazolewski Quintet (złote płyty „Polka” i „Chaos Pełen Idei”). Wykonuje także współczesną muzykę klasyczną z Lutosławski Piano Duo i Mischą Kozłowskim (płyta „Unchained” z kompozycjami Juliusa Eastmana wyróżniona przez magazyn pizzicato oraz nominowana do International Classical Music Awards 2016 ). Koncertuje na całym świecie; zapraszana na koncerty solowe między innymi do Paryża, Pragi, Tokio, Bukaresztu. Z projektami muzycznymi i teatralnymi grała w takich krajach, jak Izrael, Turcja, Chiny, Grenlandia, Singapur, Rosja, Wielka Brytania, Japonia, Indie i wiele innych.
Jako osoba wiecznie poszukująca nowych form ekspresji artystycznej, Joanna zajmuje się też video – artem i instalacjami multimedialnymi. W 2015 Joanna stworzyła instalację multimedialną „TRACK(S)” na zamówienie TRAFO – Centrum Sztuki Współczesnej w Szczecinie. W 2016 uczestniczyła w polsko – japońskim projekcie „Pamięć Wody/Memory of the water”; współtworzyła scenografię za pomocą video – artu oraz instalację i muzykę na performance/wystawę pod tym samym tytułem.

Max Andrzejewski – bębniarz i kompozytor osiadły w Berlinie. Studiował w MHS Cologne i Jazz Institut Berlin. Tworzy zarówno solowe projekty (projekt Hütte zdobył jedną z największych jazzowych nagród w Niemczech – Neuer Deutscher Jazzpreis), jak i zespoły: rockowy duet PRANKE i Expressway Sketches. Współpracuje też z Traumton, Act, Pirouet, Wizmar, Unit i wielu innymi projektami. Porusza się pomiędzy estetyką jazzową, rockową, improwizowaną, współczesną. Koncertował w takich krajach, jak Azerbejdżan, Izrael, Rosja, Kuba, USA, Czechy, Portugalia, Włochy, Holandia, Egipt, Austria, Serbia, Szwajcaria, Qatar.

Maksymilian Mucha – kontrabasista, kształcił się na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w Jazz Institut Berlin. Współpracował z wieloma artystami różnych scen, koncertuje m.in. z Christianem Scottem, Mateuszem Pospieszalskim, Loganem Richardsonem, Adamem Strugiem, Dominikiem Wanią czy chórem Monodia Polska. Występował na wielu festiwalach w Europie i poza: Moers Festival, Cully Jazz, Coastal Jazz Festival i wiele innych.