Select Page

26/10/2017 (czwartek), 20:00, Mózg Warszawa:

SuperSam +1: Trevor Watts / Olo Walicki.

drzwi: 19:30, start: 20:00, wstęp 20 zł

„SUPERSAM + 1” to cykl wystąpień mistrzowskich. Projekt koncentruje się głównie wokół muzyki, ale przewiduje też udział innych form wyrazu, takich jak: performance, multimedia, monodram. Podczas „SUPERSAM + 1” prezentowani są uznani artyści polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne.

„SUPER” w tytule oznacza, że program budowany będzie w oparciu o artystów uznanych – mistrzów. „SAM” mówi oczywiście o występie solowym, ale i o twórczym osamotnieniu. „+ 1” w tytule oznacza, że każdy wieczór uwieńczony jest występem w duecie. W większości przypadków artyści spotykają się na scenie po raz pierwszy.

TREVOR WATTS
gra na saksofonie i perkusji, jest także kompozytorem. W dużej mierze samouk. W wieku 12 lat zaczął grać na trąbce, a mając 18 lat zajął się saksofonem. Od lat 60. stał na czele wielu innowacji w świecie jazzu i muzyki improwizowanej zarówno jako saksofonista, jak i kompozytor czy perkusista. Jest jedyny żyjącym członkiem założycielem The Spontaneous Music Ensemble. Jest założycielem Amalgam i Moire Music Group. Obecnie, jest przede wszystkim zaangażowany w duet z pianistą Veryanem Westonem. Duet jest wysoko ceniony za wykonane nagrania i występy na żywo. Jego nowa płyta „Veracity” solo na saksofonie została przyjęta bardzo pozytywnie.

OLO WALICKI
debiutował jako szesnastolatek grając w awangardowym zespole Niebieski Lotnik, z Jerzym Mazzollem i Jackiem Olterem. Uczestniczył w nurcie określanym jako scena yassowa i współpracował z jej twórcami: Tymonem Tymańskim, Mikołajem Trzaską oraz Tomaszem Gwincińskim. Przez wiele lat grał w zespołach Leszka Możdżera. W latach 1996-2004 Walicki występował i nagrywał z Kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego. Współtworzył free-jazzowy Łoskot, a także popowo-alternatywną Szwagierkolaskę, grupę Oczi Cziorne i późny skład zespołu Miłość. Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu różnorodnych stylistycznie albumów, nagrywał również muzykę teatralną i filmową. Od ponad dziesięciu lat autorskie projekty Ola Walickiego publikowane są nakładem jego własnego wydawnictwa.