Select Page

20/11/2017 (poniedziałek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Nieturyści – spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu – Czyszpak Piotr – Jedwabnym Szlakiem przez Kazachstan i Uzbekistan.

Gość opowie o swojej podróży do stanów Azji Centralnej, o martwym Morzu Aralskim, o mieszance sowietstanu i orientu w Uzbekistanie, o bogatych stolicach i umarłych portach, o największej katastrofie ekologicznej spowodowanej przez człowieka ale i o gościnności, naciągactwie, czaju w miseczce i wódce w stakanku. Dodatkowo dowiemy się jak legalnie zostać milionerem i o tym jak walutą w Uzbekistanie stają się polskie cukierki.

Piotr Czyszpak – podróżnik amator, urodzony Wrocławianin, z wykształcenia Ratownik Medyczny, zawodowo wciąż szuka swojego miejsca w społeczeństwie. Autor bloga Podróże Pana Szpaka. Do tej pory odwiedził 34 kraje niektóre po kilka razy, często podróżuje też po rodzimym kraju. Kocha piesze wędrówki. Kiedy jest na wędrówce czuje się w żywiole. Członek PTTK i Klubu Zdobywców KGP. Miłośnik miodów pitnych, piw rzemieślniczych i piłki nożnej. Entuzjasta odwiedzania stadionów piłkarskich i kolekcjoner szalików piłkarskich. Najchętniej podróżuje do krajów byłego Związku Radzieckiego, odwiedził je wszystkie, najchętniej koleją, ale autostopem czy tanimi liniami też nie gardzi.

Więcej na: www.podrozepanaszpaka.pl
https://www.facebook.com/SzpakowskiPodroznik

Spotkanie poprowadzi Rafał Grzenia.