Select Page

21/11/2017 (wtorek), 20:00, Mózg Warszawa:

Mondoj#1: Diamond Terrifier / Kamil Szuszkiewicz.

Diamond Terrifier
Sam Hillmer jest muzykiem, DJ-em, kuratorem i liderem nowojorskiego zespołu Zs. Solowo jako Diamond Terrifier (saksofon + elektronika) poszerza granice muzyki improwizowanej, basowej, jazzowej i ambientowej łącząc je z kulturą soundsystemową oraz innymi (niekoniecznie zachodnimi) tradycjami gry na saksofonie i kultury dźwięku. Ostatnie wcielenie Diamond Terrifier zostało udokumentowane płytą zespołową, nagraną jako „Diamond Terrifier Cipher” wraz z Miho Hatori (Cibo Matto), Donem Devore i Michaelem Beharie. W ostatnim czasie Sam Hillmer wystąpił m.in. u boku Thurstona Moora, Marii Chavez i Psychic TV, nagrał też materiały wspólnie z Arto Linsdayem i Laurel Halo.
Specyfika gry Hillmera słyszalna jest w szczególności podczas występów na żywo. W trakcie występu sam instrument osadzony jest w nowym, unikalnym kontekście, tworząc niekonwencjonalne dźwięki i niepowtarzalne barwy, rzadko kiedy spotykane chociażby w świecie free jazzu.

Kamil Szuszkiewicz
Muzyk i kompozytor. W Wounded Knife wydał trzy albumy, spośród których każdy brzmi nieco inaczej („Bugle Call and Response”, „Istina” i audiokomiks „Robot Czarek”, wydany wspólnie przez Wounded Knife i Bôłt Records). Z zespołem Zebry a Mit (Hubert Zemler, Olgierd Dokalski, Wojtek Traczyk) wydał właśnie płytę „Laumės”, inspirowaną starodawnymi pieśniami litewskimi. Podczas koncertu w Mózgu zaprezentuje nowy, niegrany wcześniej na żywo materiał.

Wstęp 20zł