Select Page

07/02/2018 (środa), 19:00, Stół Powszechny:

Fizyka vol. 6.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/335196236995032/.

„W najbliższą środę o godzinie 19.00 huragan Erwin wróci ze zdwojoną mocą. Na kolejnym spotkaniu w ramach cyklu „Fizyka” zajmiemy się równaniem falowym, równaniem Schrödingera, superpozycją, splątaniem oraz kotem 🙂

Zapraszamy do Stołu Powszechnego!

Prowadzący:
dr hab. Jan Chwedeńczuk – pracuje na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w Instytucie Fizyki Teoretycznej. Zajmuje się badaniem podstaw mechaniki kwantowej, lokalnym realizmem i metrologią kwantową.

dr Grzegorz Łach – pracuje na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w Instytucie Fizyki Teoretycznej. Zajmuje się elektrodynamiką kwantową, chemią kwantową i szeroko pojętą fizyką obliczeniową.

„Fizyka” to jesienno-zimowa edycja popularnych wakacyjnych spotkań, które odbywały się latem w Ogrodzie Powszechnym. Założeniem cyklu jest przedstawienie zarysu najważniejszych teorii fizycznych.

Spotkania przeznaczone są dla zupełnych laików – poza ciekawością świata do ich zrozumienia potrzebna jest, co najwyżej, umiejętność dodawania i mnożenia. Jak jeden obraz wart jest tysiąca słów, tak jedno równanie warte jest tysiąca obrazów. Metodycznie omówimy m.in. zasady mechaniki Newtonowskiej i szczególnej teorii względności. Wprowadzimy liczby zespolone, porozmawiamy o tym, czym jest równanie falowe i równanie Schroedingera oraz skąd biorą się w nim koty.”