Select Page

15/02/2018 (czwartek), 19:00, Teatr Powszechn:

Wojciech Jagielski – premiera książki – spotkanie autorskie.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/618547548491991/.

„Wydawnictwo Znak oraz Empik zapraszają na premierowe spotkanie z WOJCIECHEM JAGIELSKIM.

„Kamal opuściła Warszawę z jednym plecakiem. Nie chciała dwóch fakultetów, mieszkania i pędu za karierą. Wybrała Indie – kraj, w którym największą wartością jest osiągnięcie duchowej równowagi. Dziś już nie pamięta poprzedniego życia… Ale ono do niej wraca ze zdwojoną siłą.
Od cywilizacji Zachodu uciekł też hippis „Święty”. Jego życie to wolna miłość, narkotykowe seanse, religijne komuny i hedonistyczne wspólnoty na Goa. Wszędzie szuka jednego – szczęścia. A ono wciąż mu się wymyka.”

Wojciech Jagielski, ceniony reporter wojenny w najnowszej książce „Na wschód od zachodu” podąża „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój. To zupełnie nowe spojrzenie na Wschód.

Spotkanie w Teatrze Powszechnym w Warszawie 15 lutego, godz. 19:00 poprowadzi Max Cegielski.

Max Cegielski – polski dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny, podróżnik. Po podróży do Indii napisał pierwszą powieść pt. „Masala”, w późniejszym okresie ukazały się następne książki jego autorstwa: „Apokalipso”, „Pijani bogiem”, „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu” oraz „Leksykon buntowników”.

Wojciech Jagielski „Na wschód od zachodu” – premiera książki: 31.01.2018 r.”