Select Page

11/03/2018 (niedziela), 10:30, Park Skaryszewski:

Niezłota kaczka – spacer.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2037315729876662/.

„W cyklu „Warszawa stroszy piórka”, Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na spacer ornitologiczny połączony z obrączkowaniem kaczek.

Park Skaryszewski wraz z Kamionkowskimi Błoniami Elekcyjnymi to przyrodniczy unikat w skali Warszawy. Liczne stawy i kanały czynią ten obszar atrakcyjnym dla wielu ptaków wodnych, nie dziwi więc fakt, że jest to jedno z najbardziej obleganych przez kaczkę krzyżówkę miejsce w mieście.
Chętnie przebywają tu także azjatyckie mandarynki. Łapanie i obrączkowanie kaczek jest bezpieczne dla ptaków, a uzyskane wiadomości powrotne są niezwykle cenne dla nauki (wynika z nich choćby, że niektóre ze stołecznych kaczek włóczą się bardzo daleko poza granice miasta, ba… poza granice kraju).

Będzie to świetna okazja, aby dowiedzieć się nieco o życiu tych ptaków (niby nam dobrze znanych…) i przyjrzeć z bliska ich upierzeniu. Liczymy też na obecność innych gatunków, dlatego warto zabrać lornetkę.

Spotkanie poprowadzą Łukasz Wardecki i Arkadiusz Matuszewski z Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie, współtworzący Warszawski Zespół Obrączkarski TRIDACTYLUS.

Serdecznie zapraszamy!”