Select Page

18/03/2018 (niedziela), 18:00, Stół Powszechny:

Dance For Refugees – Solidarnie z uchodźcami i uchodźczyniami!

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/152991588698259/.

„Radykalna Akcja Solidarna oraz Strefa WolnoSłowa zapraszają na wyjątkową akcję solidarnościową z uchodźcami i uchodźczyniami – DANCE FOR REFUGEES!*

Sobota 17 marca to europejski dzień przeciwko antyimigracyjne polityce państw, dlatego dzień później, 18 marca zapraszamy na wydarzenie solidarnościowe z wszystkimi osobami, które są zmuszone migrować ze swoich rodzinnych krajów w poszukiwaniu lepszego życia dla siebie i swoich bliskich.

Zatańczymy dla uchodźców i uchodźczyń do słów ich historii i dźwięków muzyki improwizowanej! Chcemy w ten sposób oddać głos osobom pomijanym w debacie publicznej, tym, których głos jest systemowo uciszany, a decyzje dotyczące ich życia podejmowane są bez ich udziału w parlamentach i rządowych instytucjach.

Zatańczą dla was:
Hana Umeda
Mamadou Goo Ba
Weronika Pelczyńska
Łukasz Wójcicki
Kasia Stefanowicz
Tomasz Bazan
Liwia Bargieł
Anna Bogdanowicz

Zagrają dla was:
Mamadou Goo Ba i Łukasz Wójcicki

Stoimy na stanowisku, że żaden człowiek nie jest nielegalny i każdy powinien mieć prawo do swobodnego przemieszczania się po świecie bez względu na motywy. Ruch ponadgraniczny, ponadnarodowy nie może być zarezerwowany dla uprzywilejowanych obywateli krajów wysokorozwiniętych, agend (między)rządowych, multikorporacji i wielkiego biznesu.

Nasza akcja jest głosem sprzeciwu wobec wrogiej ludziom, rasistowskiej, narodowo-kapitalistycznej polityki anty-migracyjnej państw Unii Europejskiej. Polityki granicznego apartheidu, gdzie ludzie są segregowani na tych, którzy zasługują na życie w Europie i tych, którym tego prawa się odmawia. Polityce migracyjnej podporządkowanej rynkowi zbytu i podaży:
państwa witają migrantów i migrantki jeśli potrzebują taniej siły roboczej lub odmawiają im wstępu do Twierdzy Europy, kiedy nie ma zapotrzebowania na ręce do nisko płatnej pracy, kryminalizując te osoby, które już do Europy się dostały. Nie ma to naszej zgody!

Przyjdź i zaprotestuj razem z nami! Wesprzyj walkę o prawa człowieka! Zatańcz w oporze przeciwko dyskryminacji i mowie nienawiści!

Ok. godziny 20.30 zapraszamy wszystkie chętne osoby do udziału w Dance Jam For Refugees – taneczny jam wolności ponad granicami! Weźcie ze sobą wygodne ubranie na zmianę!