Select Page

Stół Powszechny i Stowarzyszenie Sistrum odwołują jutrzejsze spotkanie „Lesbijska literatura. A może by się wydać?” z…

Opublikowany przez Stół Powszechny na 22 marca 2018

23/03/2018 (piątek), 19:00, Stól Powszechny:

SISTRUM & STÓŁ POWSZECHNY – LESBIJSKA LITERATURA. A może by się wydać?.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1324604291016676/.

„Prezentacje & Czytanie & Panel
Gościnie: A.M. Chaudière, Angelina Caligo & Anna Adamczyk
Prowadząca: Anna Dziedzic

Literatura lesbijska* chciałaby się WRESZCIE wydać! Bo rynek wydawniczy w Polsce cierpi. Cierpi na brak dobrej, ciekawej, zabawnej, prostej lub głębokiej literatury lesbijskiej*. Dlaczego?
Przecież wydawnictwa coraz częściej otwierają się na wiele nowych gatunków, od newadult*, przez literaturę obyczajową, aż po fantastykę. Jednak najbardziej rozchwytywane są pozostałe literki LGBT, z pominięciem literki L*.

Czyżby więc lesbijki nie pisały? Ależ skąd! Mają pełne szuflady! Zawartość tych szuflad i ich właścicielki – autorki objawią się Waszym oczom i uszom. W CZYTANIU PERFORMATYWNYM poznacie fragmenty twórczości, tematykę lesbijskiej* prozy – tej nieopublikowanej i tej opublikowanej!

W końcu spróbujemy dowiedzieć, jaką drogę przebyły pisarki, które swoje powieści wydały. Tymi autorkami – gościniami Anny Dziedzic będą:
Anna Adamczyk aka Anna Arendt – z książką „Życie rodzinne świstaka”
Angelina Caligo i A.M. Chaudiere – z książką „Na jej rozkazy”.

Będziemy się dopytywać, jak można się „wybić” i dlaczego warto dobijać się do wydawnictw oraz wydawać samodzielnie powieści, które traktują o więzi lub miłości między kobietami.”