Select Page

29/03/2018 (czwartek), 21:00, Mózg Warszawa:

16 psów. Rzecz o treserce zwierząt.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1546999498682954/.

„Koncert na fortepian, śpiewaczkę, piosenkarkę i elektronikę
premiera na 22.03.2018. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej Off / 16-25 marca 2018 / Wrocław

Reżyseria i scenografia: Kamila Siwińska, tekst, muzyka i śpiew: Joanna Szumacher, pianistka i aktorka: Małgorzata Walentynowicz, śpiewaczka i aktorka: Aleksandra Klimczak, kostiumy: Tomasz Armada, kompozytor: Krzysztof Wołek

Spektakl inspirowany prawdziwą historią Ewy O., która prowadziła nielegalny hotel dla zwierząt i kilka lat temu została skazana za znęcanie się nad szesnastoma psami.
Zwierząt było jednak więcej.
Fretki, koty, szczury, psy i królik trzymane były na 48 metrach kwadratowych. Żyły we własnych odchodach. Część zwierząt trzymana była w szafce na buty, bez możliwości wyjścia, inne były poranione, ze złamaniami łap, a nawet zanikiem kości.W poszukiwaniu jedności z naturą dopiero od pytania o ból zaczyna się poczucie wspólnoty między gatunkami. Cierpienie jest tą granicą, za którą nie ma już nic, to ono wyznacza sens współistnienia. Ból jako doznanie elementarne i budujące wspólnotę całej natury wraz z ludzkością jest swoistym gwarantem jedności świata.
Ta myśl staje się punktem wyjścia do zderzenia różnych gatunków muzycznych: muzyki poważnej, opery współczesnej, muzyki elektronicznej z nawiązaniami do pop – tak, by warstwa dźwiękowa spektaklu stanowiła sferyczny obraz postaci jako części wielkiego świata stworzeń.”