Select Page

05/04/2018 (czwartek), 21:00, Mózg warszawa:

Enerjah – koncert.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/183574432431244/.

„ENERJAH – kwartet, który intencjonalnie tworzy swą muzyką sytuację Spotkania, swobodnego przepływu energii, wymiany, swego rodzaju szamanizmu muzycznego otwartego na istnienie. Enerjah powstał 27 czerwca 2017, jako próba muzycznej ekspresji bycia w energii życiowej, bycia nią i podzielenia się siłą i słabością, podzielenia się doświadczeniem nadziei.

Piotr Hrycyk – instrumenty perkusyjne, czasem głos;
Stanisław Welbel – saksofony;
Radosław Herman – afrykańskie flety fula, gitara elektryczna, instrumenty perkusyjne:
Piotr Dąbrowski – instrumenty perkusyjne, głos czasem;

Wstęp – 15 zł

PIOTR HRYCYK *1966 r. perkusista, perkusjonista, DJ, grafik;
Grał, występował i realizował liczne projekty muzyczne w różnej stylistyce muzycznej (od klasyki przez rocka i etno do jazzu), brał udział w nagraniu wielu płyt i sesjach nagraniowych. m.in.: Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, TUPILAK, Skadyktator. Przez wiele lat udzielał się jako DJ w warszawskich klubach. Współpracował muzycznie i aktorsko z teatrami „MAKATA” i Scena PreTekst. Realizator projektów muzycznych, plastycznych i scenograficznych Stowarzyszenia Artystycznego Miód Materia: „Mazurkownia”, „Muzyka-Rzeka”, „Chopiniada”, opery – „La Serva Padrona”. Zawodowo grafik komputerowy, freelancer. Obecnie gra: – na perkusji w zespołach Mulasa Boys, Afera, Apasz, oraz jako perkusjonista w zespole Strojnowy, The Riddimlowers i eksperymentalnej formacji EnerJah.

STANISŁAW WELBEL*1982, Warszawa
Gry na saksofonie uczył się prywatnie u prof. Krzysztofa Herdera z Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, była to nauka skupiona głównie na muzyce klasycznej. Grał na saksofonach w kilku zespołach i projektach muzycznych. Tworzy również muzykę elektroniczną. Od 3 lat regularnie występuje z Warsaw Improvisers Orchestra. Z wykształcenia jest historykiem sztuki, pracuje jako kurator.

RADOSŁAW HERMAN
Afrykańskie flety fula, instrumenty perkusyjne, gitary. Współtworzy zespół Moribaya, grający tradycyjne rytmy i melodie Afryki Zachodniej. Zmagania z nihilizmem toczy w autorskim projekcie Sonic Hrmn. Basista w punk rockowym zespole Mir oraz na etacie w industrialno noisowym Boanerges – stal, bębny, elektronika, hałas. Spotykany ze Zwierzem Natchnionym. Chętnie gra muzykę improwizowaną i eksperymentalną.

PIOTR DĄBROWSKI
Artysta wszechstronny – perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich, pedagog. Od prawie dwudziestu lat związany z warszawaską sceną muzyki improwizowanej. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu obrazów, brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które rzadko kojarzą się z muzyką a którym dał drugie życie.