Select Page

14-15/04/2018 (sobota & niedziela), 19:30, Stół Powszechny:

Zwierzęta – spektakl.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/673271766176896/.

„Na plaży leży ciało. Niby ludzkie, ale nieludzkie. Niby zwierzęce, ale niezwierzęce. Porusza się, wydaje odgłosy. Próbujemy się z nim porozumieć. Za pomocą języka, gestów, dźwięków, opowieści. Próbujemy je oswoić, uczłowieczyć. Właśnie, ale co to znaczy być człowiekiem? Sięgamy do początków – kiedyś na Ziemi żyło kilka gatunków człowieka. Jak to się stało, że do naszych czasów przetrwał tylko homo sapiens? W jaki sposób i dlaczego unicestwił on siostrzane gatunki i podporządkował sobie świat innych istot żywych?

Spektakl jest pierwszą częścią teatralnej trylogii Strefy WolnoSłowej Zwierzęta-Ludzie-Bogowie.

Reżyseria – Alicja Borkowska
Tekst – Przemysław Pilkarski
Obsada: Mamadou Go Ba, Veranika Los, Justyna Laskowska-Otwinowska, Stephane Rutten, Łukasz Wójcicki
Muzyka: Ray Dickaty
Scenografia: Piotr Szymański
Wideo: Maria Porzyc
Produkcja: Magdalena Duszyńska-Łysak

Gramy na Małej Scenie Teatru Powszechnego 14 i 15 kwietnia o 19.30.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji wejściówki: w.chinowska@strefawolnoslowa.pl

Spektakl wyprodukowano w ramach projektu Stół Powszechny – miejsce spotkań twórczych, dofinansowanego ze środków m.st. Warszawy.

Spektakl realizowany jest w ramach międzynarodowego projektu Atlas of Transitions. New geographies for a cross-cultural Europe. Projekt współfinansowany ze środków programu Kreatywna Europa Unii Europejskiej. Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.”