Select Page

15/04/2018 (niedziela), 14:00, Stół Powszechny:

Z dziećmi dla dzieci / warsztaty o pomaganiu + benefit.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/349104508916546/.

„Myślimy o Syrii
Czujemy że nie możemy wiele zrobić
Ale mamy też dość siedzenia z założonymi rękami
Zróbmy coś wspólnymi siłami
Zmobilizujmy się do pomagania
Twórczo aktywujmy nasze dzieci
Poprzez zabawę dla sprawy pokażmy jak ważna jest pomoc i wzajemność
Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat do udziału w trzech warsztatach twórczych:

15 kwietnia – warsztaty taneczne z Anną Sąsiadek
godz. 14-15:30
Poprzez zabawę będziemy rozwijać świadomość ciała i przestrzeni bujając się, pląsając, pełzając. Temat pomagania poznamy w sile współdziałania z innymi. Rozwiniemy poczucie bezpieczeństwa i zaufania do drugiego człowieka oraz grupy.

Opłata za warsztaty dowolna. Zebrane środki w całości przekażemy organizacji pomagającej dzieciom w Syrii.

Zapisy na mejla aleksandra.bednarz@gmail.com. Prosimy o podanie wieku dziecka i wskazanie warsztatu/ów.

Biogramy prowadzących:

Aleksandra Bednarz
Aktorka, animatorka kultury. Prowadzi warsztaty i zajęcia z dziećmi i młodzieżą (m.in. „Lato w teatrze” (pięciokrotnie) „Projekt Wielki błękit” warsztaty i spektakl w Zakładzie Poprawczym w Falenicy). Koordynatorka licznych projektów kulturalnych. Wiceprezeska Stowarzyszenia ON/OFF. Wykształcenie wyższe. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Absolwentka Podyplomowych Studiów Menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Aktywność Obywatelska”(2015). Stypendystka Miasta Toruń (2018). Współpracuje m.in. z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Polskim w Poznaniu, Domem Polskim w Zakrzewie (Projekt Jezioro Łabędzie- spektakl z seniorami z chóru „Wrzos”, projekt „Myśl w ruchu”) i Schroniskiem dla Nieletnich i Zakładem Poprawczym w Falenicy (instruktorka Koła Teatralnego), Fundacją Strefa Wolnosłowa (spektakl „Flupy ewolucjy”).

Anna Sąsiadek
Tancerka, choreograf, pedagog i psycholog sportu. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Była pierwszą solistką baletu Opery Bałtyckiej i solistką w Teatrze Wielkim w Warszawie. Jest psychologiem w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie oraz wykłada psychologię tańca i taniec klasyczny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina. Pedagog i choreograf przy projektach z zespołami dziecięcymi, młodzieżowymi a także z grupami osób o różnych typach niepełnosprawności (min. „5 zmysłów eMotion”, „Baza Akcja Zintegrowanej Animacji”, “Myśl w ruchu – Dekalog”, “Wielki Błękit”).

Julita Goździk
Absolwentka scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom licencjacki wyróżniony nagrodą im. Jerzego Moskala na festiwalu Nowej Scenografii w Katowicach w 2015 r. Jako scenograf i kostiumograf współpracowała z warszawskim Teatrem Ochoty i Studiem Teatralnym Koło, toruńskim Teatrem im. Wilama Horzycy oraz Wrocławskim Teatrem Współczesnym przy spektaklach w reż. Agaty Dyczko. Jest też autorką kostiumów do spektaklu teatru telewizji w reż. Agaty Dyczko „Biały Dmuchawiec”, zrealizowanego w cyklu Teatroteki WFDiF. Autorka kostiumów i scenografii w spektaklu „Flupy ewolucjy”.

Stół Powszechny
Stowarzyszenie ON/OFF
Fundacja Strefa WolnoSłowa”