Select Page

21/04/2018 (sobota), 11:00 & 12:30, Ogród Powszechny:

Porządki Wiosenne w Ogrodzie Powszechnym.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1860806780643239/.

„Zapraszamy na pierwsze spotkanie w Ogrodzie w tym sezonie.
Przy herbacie lub kawie porozmawiamy o planach na najbliższe miesiące – o tym co zaplanowaliśmy dla Was i o tym czego Wy oczekujecie od Ogrodu w tym roku.

Tego dnia specjalnie dla Was organizujemy dwa wydarzenia:

🌱🌿ZIELEŃ W NASZYM OTOCZENIU🌿🌱 – 21 kwietnia w Stole Powszechnym, godz. 11.00

Pod okiem Darii Szarejko-Worobiej – architektki krajobrazu i doktorantki w Katedrze Sztuki Krajobrazu SGGW w Warszawie, posiejemy nasze pierwsze nasiona w tym roku i dowiemy, jak dalej się nimi opiekować. Przynieście koniecznie opakowania po jogurcie, plastikowe pojemniki po warzywach lub inne pudełeczka, które będą nadawały się na rozsadę, a my zapewnimy ziemię i całą paletę nasion warzyw i ziół. Wyhodowane w domu sadzonki będziecie mogli posadzić u siebie na balkonie, w ogródku, na swoim podwórku lub w Ogrodzie Powszechnym.

☘️WARSZTATY MIĘDZYPOKOLENIOWE☘️ – 21 kwietnia w Stole Powszechnym, godz. 12.30

Zapraszamy na warsztaty z międzypokoleniowej pielęgnacji, które mają na celu przybliżenie receptur i zasad pielęgnacji naturalnej. Podczas spotkania uczestniczki będą miały okazję dowiedzieć się, które zioła wpływają zbawiennie na wygląd cery czy samopoczucie. Czy nasze parapetowe uprawy mogą nam pomóc w walce o zdrowie? Zdecydowanie tak! Jeżeli zadajecie sobie czasem pytanie po co właściwie ten czystek? To spotkanie powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Wymiana międzypokoleniowej wiedzy to nie tylko okazja do przekazywania spisanych kiedyś nauk, ale również pretekst do spotkania tu i teraz. Umiejętne stosowanie ziół i roślin może działać zbawiennie dla naszej skóry i samopoczucia. Wiedziały o tym nasze babcie, które z natury czerpały całymi garściami. Teraz czas na nas. Zapraszamy Panie i dziewczyny w każdym wieku!

Warsztat poprowadzi: Magda Niemira – zafascynowana tajnikami pielęgnacji studentka pracy socjalnej. Jej przygoda z tradycyjnymi kosmetykami i zbawiennym działaniem ziół rozpoczęła się, gdy znalazła u babci zeszyt ,,Maści i inne specyfiki”. Nie potrafi żyć bez toniku i uwielbia robić na drutach z mamą!

Ze względu na warsztatowy charakter spotkania ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zgłoszenia na adres: wojciechowska.annama@gmail.com

Zapraszamy🌱”