Select Page

22/04/2018 (niedziela), 18:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Sebastian Zawadzki & NeoQuartet „Norn”.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/180284499252050/.

„”Norn” Inicjatywa pianisty i kompozytora Sebastiana Zawadzkiego, który zaprosił do współpracy muzyków, których łączy pasja i pragnienie tworzenia pięknych dźwięków. W skład zespołu wchodzą muzycy pochądzący z różnych zakątków świata i estetyk muzycznych, których spaja jedno – wrażliwość na piękno, niuanse oraz brzmienie.
W skład zespołu wchodzą wspaniały kwartet smyczkowy NeoQuartet oraz pianista i kompozytor Sebastian Zawadzki, grający na fortepianie oraz tworzący ambientowe elektroniczne brzmienia na analogowym syntezatorze.

Skład:
Sebastian Zawadzki – fortepian, elektronika, kompozycje
NeoQuartet
Karolina Piątkowska – Nowicka (1 skrzypce)
Paweł Kapica (2 skrzypce)
Michał Markiewicz (altówka)
Krzysztof Pawłowski (wiolonczela)

Album „Norn” będzie miał swoją płytową premierę już w pierwszej połowie 2018 roku. Poza tym Sebastian Zawadzki razem z NeoQuartet przygotowują się do nagrania kolejnej płyty w czerwcu 2018 w Kopenhadze.

Sebastian o „Norn”
Słowo „norn” wywodzi się ze staronordyjskiego norrœnn (norweski, nordyjski) i norrœna (język norweski, nordyjski). Spośród współcześnie funkcjonujących języków najbardziej zbliżone są do niego farerski i islandzki. Języki skandynawskie, jak i same kultury skandynawskie już od dawna stanowią moją pasję i postanowiłem wyrazić to w mojej muzyce.
Norn to wymarły język. Nazwa może sugerować charakter mojej muzyki, który jest po trosze niszowy, po trosze sięgający daleko wstecz po inspiracje, a jednocześnie ponadczasowy, tak samo jak elementy wymarłego języka norn dominują we współczesnych językach skandynawskich. Rozwój historii muzyki można porównać do ewolucji języków. Zmieniają się szczegóły, ale w głębi pozostają takie same. I czerpią inspiracje od siebie nawzajem, nieustannie.