Select Page

28/04/2018 (sobota), 22:00, Mózg warszawa:

Rznns2: Tonallaxe x Damn Jar x KiM x Hengsle x Chojnacka.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/157345801611855/.

„Druga audiowizualna odsłona spotkania na którym industrialne techno grane z instrumentów modularnych spotka się z bezkompromisowym noise’m oraz niekiedy komiksową i baśniową polirytmiczną przypadkowością.
Rznns to wydarzenie dla słuchaczy, performerów oraz improwizatorów skupiających uwagę na aspekcie wibracyjnym dźwięku oraz głębokiej rezonującej repetetywności.

Jako pierwszy zaprezentuje się selekcjoner muzyki experymentalnej, miłośnik abstrakcyjnego glitchu oraz rozwiązań zwodniczych – Węglowodan live.
Po godzinie dołączy do niego rezonator Hengsle – rezydent i współtwórca cyklu, i pochylą się nad zagadnieniem sprzężęń zwrotnych.

Kolejnym gościem jest Damn Jar. Wykona on 60 minutową wielowarstwową kompozycje świadczącą o jego zamiłowaniu do transowych i surowych form noise’u, industrialu czy ambientu. Na jego wyjątkowy element brzmieniowy składają się chaotyczne syntezatory generatywne oraz wiele innych nietuzinkowych maszyn analogowych. 1/2 projektu Random Sonic Attack. Obecnie mieszka w berlinie, pochodzi z barlinka.

Następnie wystąpi Tonallaxe, czyli Michał Świeboda, na co dzień zamieszkujący Berlin, niegdyś połowa duetu RMS. Będzie to jego warszawski debiut. Zaprezentuje dla nas 90 min industrialnego techno.

Na samym końcu pojawi się KiM, współtwórczyni cyklu, znana dj-ka z konsekwentną selekcją, 1/2 Kim Bartashian, tym razem zaprezentuje winylowego dj seta i zamieni ten wieczór w nieodwracalny w skutkach rezonans mózgu.

Za oprawę wizualną odpowiedzialna jest Martyna Chojnacka, wszechstronnie uzdolniona programistka wizji oraz dźwięku, która operuje nowoczesnymi animacjami reaktywnymi. „