Select Page

14-20/05/2018 (od poniedziałku do niedzieli), 18:00, Ogród Powszechny:

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury 2018.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/404391530006734/.

W maju dzięki Apostrofowi cała Polska będzie żyć literaturą. Siedem dni, siedem miast, dziesiątki spotkań i dyskusji, premiery oczekiwanych książek, teatr improwizowany oraz najlepsze literackie brzmienia podczas koncertów. Oprócz najważniejszych polskich twórców, na Międzynarodowym Festiwalu Literatury pojawią się autorzy z wielu zakątków świata. Festiwal organizowany przez Empik to prawdziwa uczta dla miłośników literatury.

W wyjątkowym gronie gości festiwalu znaleźli się m.in.: Orhan Pamuk, Nathan Hill, Graham Masterton, Sofi Oksanen, Peter V. Brett, A. J. Finn, Magdalena Grzebałkowska, Katarzyna Bonda, Natalia Fiedorczuk, Andrzej Franaszek, Wojciech Chmielarz, Jacek Hugo-Bader, Mariusz Czubaj, Jakub Żulczyk, Olga Tokarczuk, Katarzyna Nosowska, Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil, Dorota Masłowska, Jakub Małecki, Katarzyna Puzyńska, Wojciech Tochman czy Jacek Dukaj. Literacko festiwal skupi się na tłumaczeniu, ideowo na naturze, a kulinarnie na trendzie zero waste. Będzie się działo!

W tym roku Apostrof to nie tylko spotkania z pisarzami, ale również szereg dyskusji wokół tłumaczeń przygotowanych przez kuratora tegorocznej edycji festiwalu – Jacka Dehnela.

 

Po raz kolejny w Ogrodzie Powszechnym w Warszawie powstanie klub festiwalowy Apostrofu.

W tym roku działać będzie tu pop-up restauracja Apostrof Zero Waste w której będziecie mogli spróbować potrwa inspirowanych książkami Mai Sobczak oraz Sylwii Majcher. A skoro jesteśmy w ogrodzie, to sporo będziemy rozmawiać o naturze – m.in. z Weroniką Muszkietą i Olą Sieńko, autorkami książki „Projekt Rośliny” czy Anną Kamińską, autorką książki „Białowieża szeptem” (Wydawnictwo Literackie). Specjalnie dla festiwalu powstanie też plenerowa wystawa dla dzieci „Mrówki wspaniałe”, której kuratorką jest Ewa Solarz.

Na muzycznej scenie Apostrofu pojawi się Karolina Czarnecka ze swoim nowym projektem UV. Bisz i Radex, czyli błyskotliwy głos rodzimego hip-hopu oraz lider formacji Pustki zagrają w towarzystwie Katarzyny Nosowskiej, która na tegorocznym Apostrofie zadebiutuje jako pisarka. Jeden z koncertowych wieczorów w klubie festiwalowym należeć będzie do Króla, czyli wokalisty i kompozytora Błażeja Króla. Na scenie wystąpi też teatr improwizowany Klancyk, wspierany m.in. przez Annę Kamińską i Joannę Pawluśkiewicz.

O oprawę graficzną Apostrofu 2018 zadbała Małgorzata Gurowska.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest wolny.

 

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
14-20 maja 2018 roku
Kurator edycji: Jacek Dehnel
Miasta festiwalowe: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice i Szczecin
Pełny program festiwalu: www.festiwalliteratury.pl

Wydarzenia w famach festiwalu: