Select Page

03/06/2018 (niedziela), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Danny Bryant & his band – koncert.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/250220729051713/.

„Skład zespołu:
Danny Bryant – gitara, śpiew
Paul Mallatratt – bas
Dave Raeburn – perkusja

Bilety 30 zł.

DANNY BRYANT
Urodzony w 1980 roku w Hertfordshire w Anglii Danny zajmuje się profesjonalnie muzyką od 18 roku życia. Grywał na tych samych scenach, co Buddy Guy, Carlos Santana, Mick Taylor i Joe Cocker.

Od 2011 roku jest związany z niemiecką wytwórnią Jazzhaus Records, dla której w 2013 roku wydał podwójny album CD/DVD „Night Life – Live in Holland”. Wydany we wrześniu 2014 roku album „Temperature Rising”, był jedną z najpopularniejszych bluesowych produkcji tego roku.

Podczas trasy promującej krążek, Bryant został zaproszony na pięciotygodniowe tournee po Stanach Zjednoczonych, w charakterze zastępcy Walter’a Trout’a, który dochodził do siebie po przeszczepie wątroby. Do studia powrócił w sierpniu 2015, by jak to określił zarejestrować album, który chciał stworzyć odkąd skończył 15 lat. Cel był prosty – wynająć świetne studio, pozyskać świetnych muzyków i nagrać na tzw. setkę rockowego killera z obciążoną bluesowym ładunkiem gitarą.

Powstała płyta „Blond Money”, zarejestrowana z gościnnym udziałem Waltera Trouta i Berniego Marsdena, ukazała się 29 stycznia 2016 roku. Prawie rok póżniej artysta zarejestrował płytę, która była spełnieniem jego dziecięcych marzeń – koncertowe nagranie z towarzyszeniem 9-cio osobowego big bandu. Podwójny album „BIG Live in Europe”, który ukazał się w lipcu 2017, zawiera największe przeboje z jego trzech ostatnich studyjnych płyt, przearanżowane pod kątem maksymalnego wykorzystania nowego, wzbogaconego instrumentarium.
Bryant z powodzeniem kontynuuje współpracę koncertową z big bandem, który okazjonalnie wzbogaca tradycyjną formułę jego trio.

Na 20 kwietnia 2018 zaplanowano premierę najnowszego studyjnego wydawnictwa zatytułowanego „Revelation”. Z okazji pojawienia się nowej płyty, artysta będzie koncertował w Polsce w maju i czerwcu tego roku. Występ w warszawskim Promie Kultury 3 czerwca to jeden z ważniejszych „przystanków” na jego trasie.

“Danny Bryant to fanstastyczny gitarzysta, który, biorąc Fendera Stratocastera w swoje ręce, sprawia, że ten intrument naprawdę śpiewa” – mówi Joe Bonamassa.

“To, co go wyróżnia, to pasja i uczucie. Gra Danny’ego porywa intensywnością i pośpiechem.” – dodaje sam Walter Trout.