Select Page

03/06/2018 (niedziela), 12:00, zbiórka przy wejściu głównym do Skaryszaka:

Spacer literacki po Saskiej Kępie.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2093975730820969/.

„Zapraszamy na spacer literacki po Saskiej Kępie. Przekonamy się, że literackie ślady w tej dzielnicy związane są nie tylko z Osiecką i Białoszewskim. Będziemy wspominać bohaterów powieści dawnych i zupełnie nowych, przypomnimy jedną z miejskich legend i powiemy o tym, który pisał, że tutaj Warszawa „na ksiuty przyjeżdżała”. Wywołamy ducha Gałczyńskiego, dowiemy się od kogo zaczął się boom iberoamerykański w Polsce i sprawdzimy, gdzie była kawiarnia, w której kelnerka „najpiękniejsze oczy ma” oraz „czy oni tam są” (i gdzie było rzeczone „tam”). Pojawią się takie nazwiska jak: Bahdaj, Prus, Nahacz, Tyrmand, Kalicińska, Witkacy, Centkiewiczowie, Rembek, Strachota i wiele innych.

Zapraszamy 3 czerwca 2017 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. przy głównym wejściu do Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego (pod popiersiem jego patrona). Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki. Spacer odbywa się w ramach Festiwalu im. Miśka z Męcińskiej.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło :)”