Select Page

11/07/2018, 18/07/2018, 25/07/2018, 06/06/2018 (środa), 12:00, Stół Powszechny:

Gimnastyka dla seniorów.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/329111400959395/.

„Zapraszamy na cotygodniową gimnastykę z elementami tańca dla osób w wieku 60+

Gimnastyka oparta na metodzie A. P. Burnell, połączona z własną praktyką ruchową. Zajęcia odbywają się na krzesłach, w pozycji siedzącej. Rozpoczynają się rozgrzewką, zawierającą elementy wizualizacji i ćwiczenia rozwijające świadomość ciała, główną część stanowi blok ćwiczeń wzmacniających i kończą rozciąganiem.

Korzyści:
– zwiększenie siły i elastyczności;
– pobudzenie całego ciała;
– lepsze samopoczucie;
– zwiększenie zakresu ruchów w stawach;
– poprawa sylwetki;
– zwiększenie koordynacji ruchowej;
– poznanie nowych osób.

Prosimy o przyniesienie ze sobą wody, małych ręczników i wygodnego stroju na przebranie. Ćwiczenia wykonujemy bez butów – na boso lub w skarpetkach.

miejsce: Sala Warsztatowa Stołu Powszechnego
Czas trwania: 60 minut

Prowadzenie:
Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. The Best Solo 2014 za solo „I know №Thing” na międzynarodowym festiwalu Solo& Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Warszawie i Wiedniu. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyły kolektyw Holobiont, który zajmuje się tworzeniem wielopokoleniowych multidyscyplinarnych projektów.


Projekt Ogród Powszechny jest finansowany ze środków m.st. Warszawa.