Select Page

Letnia Strefa Rekreacji (plaża Poniatówka), czynna w godzinach 10:00 – 200:00, codziennie.

Jak informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, podążając za opinią i potrzebą warszawiaków, tegoroczna strefa to cztery boiska do piłki siatkowej, a także stałe boisko do beach soccer’a. Istnieje także możliwość rozstawienia boiska do plażowej piłki ręcznej. Jeśli chcecie pograć w spokoju, boiska można zarezerwować sobie online, przez stronę .

Obok placów gry ustawione są trybuny mieszące ok. 200 osób, kontenery pełniące funkcję szatni oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Strefę tworzą też urządzenia do street workout-u, które stanowią uzupełnienie istniejącej już siłowni plenerowej. Jak co roku, zorganizowana została strefa chillout-u, w której można zrelaksować się po treningach i sportowych zmaganiach.

Strefy rekreacji dzielnicy Wisła to również liczne animacje sportowo-rekreacyjne, jak m.in. turnieje, cykliczne treningi oraz zajęcia ruchowe, pokazy i konkursy sportowe, a także zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Lato w mieście 2018”.

Na plaży Poniatówka powstał plac zabaw inspirowany Wisłą. I tak główny ciąg komunikacyjny, w formie drewnianego podestu, meandruje po plaży symbolicznie przedstawiając przebieg rzeki. Las łęgowy został na placu przedstawiony w formie drewnianych pali, a ławice przybrały formę piaskownicy. Niewielka ścianka edukacyjna przybliża najmłodszym zagadnienia związane z przyrodą, żeglugą i plażowaniem. Wszystko wykonane jest z naturalnych materiałów takich jak drewno, piasek, wiklina i skały. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Strefa otwarta jest codziennie w godz. 10.00-22.00 aż do września. Korzystanie ze wszystkich atrakcji jest bezpłatne.

Przez cały sezon funkcjonowania letniej strefy rekreacji, w każdą sobotę w godz. 12.00–13.00 odbywać się będą otwarte treningi street workout’u przygotowane przez Ghetto Workout Poland.

Natomiast w czwartki, w godz. 19.00–20.00, zapraszamy na boisko do beach soccera na bezpłatne treningi bubble football organizowane we współpracy z GmoodsBall.

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w niedzielę, 17 czerwca, w godz. 11.00–14.00 odbędzie się impreza pod hasłem „Polska Będzie Mistrzem Świata!”, dedykowana dzieciom w wieku 5-13 lat oraz ich rodzicom. W harmonogramie wydarzenia zaplanowana jest nauka okrzyków dopingujących piłkarzy, tańca z pomponami z dużym jednorożcem, skoków na giga-skakance i wielkiej pompowanej dętce. Ponadto będzie można zobaczyć zabawne występy cyrkowe oraz wziąć udział w grach i zabawach związanych z mistrzostwami w piłce nożnej.

W lipcu w strefie wystartują również cykliczne, bezpłatne treningi realizowane we współpracy z organizatorem Runmageddon oraz Warsaw Eagels. Strefa rekreacji na Poniatówce ponownie będzie także areną Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej (7-8 lipca). Ale to nie wszystko, przez cały sezon planowane są liczne imprezy dla dzieci i dorosłych.

Dodatkowe informacje, w tym szczegółowy harmonogram atrakcji strefy znajdują się tutaj oraz na Facebooku.