Select Page

09/06/2018 (sobota), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Cohen & Cave / Olandra & Piotr Jaszczuk.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/509611559436532/.

„PROM powraca z koncertem poświęconym twórczości jednych z dwóch największych piosenkopisarzy dekady. Leonard Cohen oraz Nick Cave wpisali się na zawsze w serca Polaków.

Warszawscy songwriterzy sceny alternatywnej -Olandra i Piotr – zaprezentują koncert będący hołdem złożonym muzyce obydwu bardów. Młodzi artyści wykonają autorskie, oryginalne interpretacje oraz aranżacje utworów oraz nowe tłumaczenia. Nie zabraknie takich klasyków jak “Suzanne”, “Hallelujah” Cohena czy “Henry Lee” i “Tam gdzie rosną dzikie róże” Cave’a, a także wielu innych mniej lub bardziej znanych utworów.

Debiutancki koncert miał miejsce rok temu PROMie, a bilety zostały całkowicie wyprzedane. W lutym 2018 roku duet zawitał w prestiżowym Jazz Cafe POSK w Londynie, centralnym puncie kulturalnym wśród Polonii brytyjskiej i sytuacja się powtórzyła – na sali zabrakło miejsc siedzących. Zobacz to sam!

Olandra to wokalistka, piosenko-pisarka, producentka muzyczna, dziewczyna z pianinem i gitarą w tle. Wydała debiutancki album Look Out. Obecnie mieszka i koncertuje w Londynie.

Piotr Jaszczuk to młody artysta z Warszawy, obecnie studiujący na uczelni artystycznej Goldsmiths w Londynie. Jego muzyka wprowadza słuchacza w tajemniczy świat pełen emocji.

WSTĘP: 10 zł”