Select Page

23/06/2018 (sobota), 10:00, zbiórka na Ateńskiej:

DrzeWarszawa na Saskiej Kępie: spacer szlakiem pomników przyrody.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/227902774679337/.

Stowarzyszenie Wiatrak włącza się w akcję DrzeWarszawa, czyli poznajemy drzewa w naszym mieście! Wszystkich chętnych zapraszają na spacer szlakiem pomników przyrody na Saskiej Kępie!!!

Spotykamy się w sobotę 23 czerwca o godz. 10.00 – zbiórka koło przystanku przy kościele przy ulicy Ateńskiej (przystanek autobusowy „Ateńska 01”).

Przejdziemy szlakiem od Ateńskiej po Adampolską. Po drodze odszukamy nasze pomniki przyrody i zastanowimy się, które pochodzą z czasów gdy tu były pola i pastwiska i są pamiątkami dawnej, „naturalnej” Saskiej Kępy, a które zostały posadzone po wybudowaniu domów.

Porozmawiamy jak to z tymi „pomnikami przyrody” było od czasów przedwojennych do współczesnych i jak zmieniały się formy ich ochrony.

Zaprezentujemy też szykowany do realizacji projekt autorstwa Piotra Bartoszewskiego, który zakłada wytyczenie szlaku łączącego pomniki przyrody:

Spacer poprowadzi Jacek Pytkowski – przyrodnik, współautor przepisów nowelizujących ustawę o ochronie przyrody i rozporządzeń wykonawczych w latach 2000-2002.

Zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską – bardzo blisko znajdują się przystanki autobusowe i stacja Veturilo. Koniecznie zabierzcie znajomych! Cały spacer przewidujemy na ok. 1,5 godziny.”