Select Page

05/07/2018 (czwartek), 21:00, Ogród Powszechny:

Improwizacja muzyczno-ruchowa/ Double Trouble.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/430533774079775/.

„Zapraszamy w czwartek 5 lipca o 21.00 do Ogrodu Powszechnego na wieczór improwizacji muzyczno-ruchowej z duetem „Double Trouble”!

Koncepcja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Marcin Bożek
Czas trwania: ok. 40 minut

WSTĘP WOLNY

Po pokazie zapraszamy na wspólne jamowanie. Muzyków prosimy o przyniesienie własnych instrumentów, organizator nie zapewnia sprzętu. Jam potrwa do godziny 23:00.

„Double Trouble”– to duet muzyczno-ruchowy, w skład którego wchodzi ambrozyjski* basista-improwizator Marcin Bożek oraz frymuśna** performerka i tancerka Aleksandra Bożek-Muszyńska. Duet powstał w 2015 roku i jego celem jest (i od zawsze była) swobodna improwizacja. Wspólnie improwizowali m. in. na festiwalu Art Of Improvisation we Wrocławiu, w Galerii Pionovej w Gdańsku, Teatrze BOTO w Sopocie i w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ten czwartkowy wieczór spędzić z nami/przy nas/obok nas lub naprzeciwko nas!

* synonim od: cudny, oszałamiający, fantastyczny
** synonim od: wymyślny, fikuśny, fantazyjny

O ARTYSTACH

Aleksandra Bożek-Muszyńska
tancerka, choreografka, performerka, instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. The Best Solo 2014 za solo „I know №Thing” na międzynarodowym festiwalu Solo& Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wiedniu. Jako freelancer współpracowała m.in. z: Rebeccą Lazier („There Might Be Others”), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim („Bataille i świt nowych dni”), Yoshiko Chumą („pi 3.14…Dead end Ponderosa „), fundacją „Appendix” („Before It Made Us Wild”), i fundacją „Strefa Wolnosłowa”(m.in.„Narysowałam więcej, niż tu widać”, „Gdybyśmy byli kotami, nikt by nas nie zatrzymał”). Od 2017 wraz z Hanną Bylką-Kanecką współtworzy kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. W swojej pracy fascynuje się zarówno tym co niewerbalne, jak i werbalne.
Strona artystki: http://abozek.wixsite.com/dzikibozek

Marcin Bożek
muzyk, improwizator, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej (2003r). Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo.

Strona artysty: www.marcinbozek.pl

Dyskografia: „Olbrzym i kurdupel ALEATORYCZNIE” (z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni – VIDEO ) 2016, „In Side Shout” (Olbrzym i kurdupel & Willi Hanne) 2015, „Affair with art” (Marcin Bożek solo) 2014, „Work” (Olbrzym i kurdupel) 2014, „Six philosophical games” (Olbrzym i kurdupel)2012, „Dzieci lubią jazz” (Jazz dla dzieci) 2011, „Cocotier” (Cocotier) 2011, “Pogodnie zorientowani” (MBB, Jazz dla dzieci) 2010, “Frrrr….” (Olbrzym i kurdupel) 2008, “Ulica” (Cocotier); 2007, „Kundzia” Acoustic Travel Band) 2005.

Zapraszamy do Ogrodu!

Projekt Ogród Powszechny został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku.