Select Page

Z winy organizatora dzisiejszy występ DJ Motyla jest odwołany. Przepraszamy

Opublikowany przez Stół Powszechny Czwartek, 5 lipca 2018

06/07/2018 (piątek), 19:00, Stół Powszechny:

DJ Motyl w Ogrodzie.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/255153601707793/.

„Zanim pójdziecie nad Wisłę, wpadnijcie na muzyczną rozgrzewkę na Pradze. Zagra dla nas DJ Motyl, znany też jako DJ Mo. Mówił nam, że wystąpi z kojącym repertuarem, ale nie zabraknie też tanecznych klimatów, jeśli wola będzie publiki. Obiecał dźwiękową wyprawę od lat 80 do teraz – będzie IDM, trochę dance, nawiązania do Warp Records. Set DJ-ski rozegra się w ogrodzie przed Teatrem Powszechnym. Do zobaczenia!

Marcin Karpiński – znany jako DJ Motyl czy Mo, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych DJi warszawskiej sceny klubowej od końca 2 połowy lat 90. Urodzony w Warszawie na Muranowie, wielbiciel płyt winylowych i syntezatorów. Na początku inspirował się muzyką klasyczną, potem surowych hip hopem i hard corem i mocno gitarowym graniem, by w latach 90. odkryć elektronikę. Od początku najważniejsza dla niego była interakcja z odbiorcą, reagowanie na publiczność. W swych setach stara się zawrzeć dużo muzyki w subiektywnej formie. Lubi łączyć najróżniejsze gatunki – jednak podstawowymi niezmiennie pozostają techno z Detroit, house z Chicago, electro booty i ghetto house, jak również wczesne wydawnictwa kultowej Warp Records czy ciekawe i dość rzadkie produkcje pochodzące z pogranicza elektroniki, italo disco czy wręcz instrumentalnego mocniejszego grania.

W końcówce lat 90 był współtwórcą projektu Nova Versia i wraz z Arturem Korycińskim współorganizował dziesiątki imprez ściągając artystów, dji czy producentów z różnych stron globu, prowadząc jeden z legendarnych, w tym czasie, cykli imprez w kubie Labo a także warszawskiej PIekarni.

Opróćz mixu i dj-ki którą uwielbia i postrzega jako budowanie jednej formy z kilku utworów, od pewnego czasu zajmuje się także produkcją. Ceni sobie współpracę z zaprzyjaźnionymi artystami. Nagrany wspólnie z Jackiem Sienkiewiczem utwór „Everyday” z EP „X Years Later”, czy „What Kind Of People…” będący efektem współpracy z Łukaszem Seligą/SLG zawartym na jego EP p.t. „Potop” na wytwórni Studio Barnhus. Współtworzy także projekty Reprise (z Marcinem Romanowskim), remixy „Who Told You That” Sienkiewicza, a także wraz z Mikołajem Benedykciukiem Forgotten Circus – utrzymany w stylistyce italo/nudisco czy najnowszy projekt STEAM, będący w swojej formie surowym, opartym głównie na starych analogowych maszynach, podejściem do jakże syntetycznego w dzisiejszych czasach techno czy jego pochodnych.

Kilka miesięcy temu, M. wystartował własne wydawnictwo nazwane DOMORE, które ma skupiać projekty młodych polskich artystów, z osobami bardziej doświadczonymi, zapisanymi już w rozwój pewnych gatunków a także własnych form muzycznych.

W tym tygodniu ukaże się druga płyta jego projektu Steam pt. „Duchy”.”